Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zabezpeceni vybehu

Připravujeme, upravujeme, stavíme
Odpovědět
Uživatelský avatar
lubomrva
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 28. srp 2014 17:21:12

Zabezpeceni vybehu

Příspěvek od lubomrva » sob 02. kvě 2015 18:56:19

Dobry den,
chystam dvema cca dvouletym t.h. letni venkovni vybeh a zvazuji nutnost zabezpeceni proti hladavcum a jinym nezadoucim "zivlum". Mam konkretne na mysli vrchni zakryti (pletovo, sit atd.). Mate nekdo prosim zkusenost do jakeho stari zelv je toto zabezpeceni nutnosti?
Diky Lubos

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2933
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpeceni vybehu

Příspěvek od euzelva » sob 02. kvě 2015 20:51:12

Já to již u želv nemám a v pohodě, ale je pravdou, že jiným chovatelům se želvy ztratí nebo je něco napadne. To bych lhal kdybych tvrdil něco jiného. http://euzelva.cz/zelvi-zahady
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
lubomrva
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 28. srp 2014 17:21:12

Re: Zabezpeceni vybehu

Příspěvek od lubomrva » sob 02. kvě 2015 21:02:30

Diky za reakci. Uvedeny pripad vypadal celkem hruzostrasne. Jeste to radne zvazim.
Hezky vecer

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Zabezpeceni vybehu

Příspěvek od Justýna » ned 03. kvě 2015 9:42:29

Já řeším teď něco podobného, mám balkon na JZ a slunce tam jde tak od 14hodiny, ale úžasnou zahradu na jih, takže geniální místo na želví výběh, jenže se nám tu producírují cizí kočky, psi a po povodních máme jen živý plot a bránu ne, takže teď vyvstává otázka, zda vsadit na jistotu a nechat na balkoně s tím, že si tam neužije tolik slunce a nebo risknout ten jižní výběh, ale zas jak zabezpečit. Včera jsem už vyráběla boudu i se závěsem do dveří, v týdnu zateplím polystyrenem a bude čekat na to, než se to rozlouskne.
Ale bez pletiva nahoře bych to neriskla. O želvu bych nerada přišla svojí blbostí, ale ta jižní strana prostě převládá, byla by tam spokojenější....já sice v práci na infarkt, kdo se kolem ní může motat a zda je v pořádku, ale to se asi bojí i ti, co je mají "bezpečně" za plotem. :|

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2933
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpeceni vybehu

Příspěvek od euzelva » ned 03. kvě 2015 11:53:59

Jednoznačně jižní strana :P
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Zabezpeceni vybehu

Příspěvek od Justýna » ned 03. kvě 2015 12:28:36

A pak nova želva od vas co týden ze? :lol:

Kuba
Borec
Příspěvky: 136
Registrován: stř 18. čer 2014 21:29:24

Re: Zabezpeceni vybehu

Příspěvek od Kuba » ned 03. kvě 2015 16:00:35

Zdravím, zrovna řeším něco podobného ;) Mám v plínu na zahradě udělat výběh pro želvy a potřeboval bych poradit. Zatím by ve výběhu byly poze 2 dvouroční želvy (t.h) 10 a 8 cm. V létě by jim přibyli další kamarádi (stejně velcí možná i menší).
1, Udělat výběh 4x4m (možná víc nebo míň metrů ještě jsem se nerozhodl :) ) Kde budou mít boudu atd......., ale nebude zakrytý vršek.
2,Udělat o hodně menší výběh ale kde bude zakrytý vršek nějakým pletivem nebo něčím podobným aby se dovnitž nikdo nedostal.
Na zahradě se nám prochází spousta cizích koček, které vlezou uplně všude. A od sousedu (což mě více znepokojuje) se nám občas promenádují potkani (i lasičku jsem viděl). Mám strach aby želvy neodnesli nebo jim nějak neublížili nebo ještě něco horšího...... :evil: (popřípadě zda by jim mohlo hrozit ještě nějaká jiná nebezpečí, která mě ještě nenapadla). Ať doma přemýšlím jak přemýšlím nejde mi na to přijít jak vyřešit bezpečný výběh.
Moc děkuji za všechny reakce a upozornění.
Kuba

Uživatelský avatar
marketom
Pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 04. zář 2014 9:22:07

Re: Zabezpeceni vybehu

Příspěvek od marketom » ned 03. kvě 2015 20:25:27

O prodlouženém víkendu počasí příliš nepřálo výletům, a tak jsem se za velké pomoci manžela pustila do budování výběhu...snad to bude alespoň trochu jako inspirace pro Vás - z příspěvků výše...Výběh 6 m2, jemné pletivo jsem použila do dna boudy, pletivem s většími oky jsem celý výběh zakryla. Celá délka je jižní strana, bouda má vchod na východní stranu, želvy ráno láká sluníčko ven. Podél celé délky zadní strany výběhu jsem nasázela jahodníky a ostružiníky, do rohu jsem píchla psí víno. Ještě plánuju větší "brouzdaliště" na vodu. No teď už se snad budou želvící mít jak prasátka v žitě ;)
Přílohy
4.jpg
3.jpg
1.jpg

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Zabezpeceni vybehu

Příspěvek od Justýna » pon 04. kvě 2015 20:51:00

Tak to je bomba, kde jste sehnali ten RAM na pletivo a ty prkna jsou na zemi a nebo to ma základy?

Uživatelský avatar
marketom
Pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 04. zář 2014 9:22:07

Re: Zabezpeceni vybehu

Příspěvek od marketom » pon 04. kvě 2015 21:35:04

Prkna jsou 30cm v zemi. Vrchní pletivo jsou opravdu staré plotové rámy, stále kvalitní a ted se nám akorát hodili. Vlastně jsem rozměry výběhu přizpůsobila těm rámům. Zadní dlouhá strana výběhu je část starého základu na pařník, na které se našroubovalo prkno. Zadní strana je tedy vyšší a pletivo je tedy ve sklonu, takže jde do výběhu víc slunce. Celá ta dlouhá strana je na jih. Dnes jsem ještě dodělávala skalku s netřesky a ještě doladím brouzdaliště, miska pod truhlík se zdá být nedostatečná :-) je to radost, dívat se jak mají želvy rozběh...myslím, že mám větší radost já, než ty želvy... :lol:

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Zabezpeceni vybehu

Příspěvek od Justýna » úte 05. kvě 2015 9:30:15

Opravdu smekam, jste sikovni, jsem zvedava , co vybuduji ja, to se pak nasmejete, zatím mám boudu,co dodelavam a pak asi koupim palisády na plot a pletivo nebo síť dam pres to.

Odpovědět