Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Složení stravy

Jíme a krmíme a to hlavně zdravě
Odpovědět
Kuba
Borec
Příspěvky: 136
Registrován: stř 18. čer 2014 21:29:24

Složení stravy

Příspěvek od Kuba » úte 22. črc 2014 15:11:06

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat.
Mám želvu t.he (1rok starou) od malička dostávala pouze listy pampelišek, když jsem jí chtěl dát žebříček nebo jitrocel tak ho odmítala. V zimě jsem krmil čínským zelím a přidával rukolu. Na jaře jsem zase začal krmit pampeliškami a poslední dobou přidávám zase žebříček. Ale stále ho nepřijímá.
Myslíte že časem když jej budu stále přidávat do potravy že by si na ně mohl zvyknout i na jiné složky potravy jako. jitrocel atd.? Nebo už bude chtít jen listy pampelišek ?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2929
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Složení stravy

Příspěvek od euzelva » úte 22. črc 2014 16:13:08

Stravu je nutné kombinovat v pestřejší formě. Když toto odmítá můžete zkusit i granule jako doplněk stravy a opravdu občas přidat pochutiny a to jablko, švestka, hruška.......Žebříček želvám moc nechutná a lepší je jetel a jitrocel. Popřípadě můžete zkusit jiné luční rostliny pouze je třeba vynechat šťavelany a aromatické rostliny.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Petra D
Matador
Příspěvky: 88
Registrován: pon 16. čer 2014 16:02:26
Bydliště: Ostrava

Re: Složení stravy

Příspěvek od Petra D » úte 05. srp 2014 20:34:09

euzelva píše:Stravu je nutné kombinovat v pestřejší formě. Když toto odmítá můžete zkusit i granule jako doplněk stravy a opravdu občas přidat pochutiny a to jablko, švestka, hruška.......Žebříček želvám moc nechutná a lepší je jetel a jitrocel. Popřípadě můžete zkusit jiné luční rostliny pouze je třeba vynechat šťavelany a aromatické rostliny.
U nas to same. Pokud nabidnu řebříček, tak jen čuchnou a jdou pryč :D

Odpovědět