Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Starší želva sexuálně obtěžuje mladší

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
zbynek
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát 11. zář 2015 11:41:50

Starší želva sexuálně obtěžuje mladší

Příspěvek od zbynek » pát 11. zář 2015 11:47:58

Máme 2 asi tříleté želvy a nově nalezence, který je výrazně větší a pohlavně dospělý. Poté, co jsme novou, dospělou želvu dali do terária, neustále se snaží s menšími želvami spářit.
Mladé želvy se před ní schovávají, zůstávají zalezlé, apatické.
Jak dlouho toto chování bude trval? Menší želvy ještě určitě nejsou pohlavně dospělé, takže ke spáření jistě nedojde. Je vhodné dát větší želvu na nějakou dobu mimo, do druhého terária?

Děkuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Starší želva sexuálně obtěžuje mladší

Příspěvek od Mirek » pát 11. zář 2015 16:33:37

Jaké jsou to druhy a byla dodržena karatnéna a rozbor trusu, než jste je dal k sobě?

Dospělá želva bude pravděpodobně samec a pomůže pouze oddělení do samostatného terária.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší želva sexuálně obtěžuje mladší

Příspěvek od euzelva » pát 11. zář 2015 17:17:22

Pokud je nová želva samec stejného druhu nemůže být ve společných prostorách :!: Takže rozdělit. Spolu mohou být pouze pokud jsou menší želvy stejně velké nebo větší :!: karanténa 100%
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

zbynek
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát 11. zář 2015 11:41:50

Re: Starší želva sexuálně obtěžuje mladší

Příspěvek od zbynek » pát 11. zář 2015 19:06:23

Děkuji za radu,

Jedná se T. hermanni.
Želvy jsem oddělil. Jak dlouho má karenténa trvat? Do té doby, než budu mít rozbor trusu od veterináře, nebo je mám držet odděleně tak dlouho, dokud mezi nimi velikostní rozdíl?

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Starší želva sexuálně obtěžuje mladší

Příspěvek od Justýna » sob 12. zář 2015 12:46:24

Připojim se z dovolením k tematu. Uvažuji o druhé želvě,akorát mám Terarko 100*50,je dostačující na 2 dospělé želvy? Chci se vyvarovat tomu,co píše zadavatel tématu a proto dá se už s jistotou určit pohlaví u želvy 2014,abych pořídila stejne pohlavi? Mám od vás zelenavou želvu. Pořád se placa od ničeho k ničemu a když nás vidí,hned letí k terarku, asi by ji prospela kamoska...ale prý jsou samotáři, tak snad se někdo připojí se zkušeností.připojují fotku, jak je zařízené,pro posouzení vhodnosti pro 2
Přílohy
IMG_20150912_124033.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Starší želva sexuálně obtěžuje mladší

Příspěvek od Mirek » ned 13. zář 2015 17:02:53

zbynek píše:Děkuji za radu,

Jedná se T. hermanni.
Želvy jsem oddělil. Jak dlouho má karenténa trvat? Do té doby, než budu mít rozbor trusu od veterináře, nebo je mám držet odděleně tak dlouho, dokud mezi nimi velikostní rozdíl?
Karatnéna se zavádí z toho důvodu, abyste si do chovu nezatáhl nemoci a parazity, takže pokud už želvy byly nějakou dobu společně, je karanténa již nesmyslá. Obvykle bych se přikláněl k dvěma měsícům, protože je nepravděpodobné, aby se nějaká nemoc později projevila. Rozbor trusu by měl ke karanténě patřit, v případě pozitivního nálezu odčervit, poté nechat udělat další kontrolní rozbor.

Tak či tak ale budete muset udržovat želvy odděleně, dokud nebudou jejich velikosti přibližně stejné.

Justýna píše:Připojim se z dovolením k tematu. Uvažuji o druhé želvě,akorát mám Terarko 100*50,je dostačující na 2 dospělé želvy? Chci se vyvarovat tomu,co píše zadavatel tématu a proto dá se už s jistotou určit pohlaví u želvy 2014,abych pořídila stejne pohlavi? Mám od vás zelenavou želvu. Pořád se placa od ničeho k ničemu a když nás vidí,hned letí k terarku, asi by ji prospela kamoska...ale prý jsou samotáři, tak snad se někdo připojí se zkušeností.připojují fotku, jak je zařízené,pro posouzení vhodnosti pro 2
Pokud želvy budou menšího vzrůstu, tak by to mohlo stačit, ale spíše počítejte, že ak budete muset pořídit větší. Nicméně i tato velikost Vám vydrží hezkou řádku let. Pohlaví určit pravděpodobně nepůjde, a pokud ano, tak určitě ne 100%.

Odpovědět