Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Příprava na venkovni výběh

Teploty při chovu želv
Odpovědět
OLIF
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř 19. črc 2023 21:45:51

Příprava na venkovni výběh

Příspěvek od OLIF » čtv 09. kvě 2024 9:56:15

Dobrý den, začala jsem od konce března snižovat teplotu a svícení v teráriu na přechod želvy ven. Teď ale nevím jak moc mám snížit, jak se má správně želva chovat, protože želva je pořád moc aktivni. Už z domečku netrpělivě čeká, kdy se rozsviti světlo, dívá se na mě ať s tím už konečně něco dělám :D , odpoledne když výhřevné světlo vypne tak teda dřív zaleze, ale dost nasraně.
V chladné části max 23- 24 stupňů. Dávala jsem postupně světlo výhřevné nahoru a vyměnila za 25w, ale teď jsem to měřila má tam max 24 stupňů pod tím. Zkrátila jsem svícení kdy má teď nastaveny že se rozsvítí světlo i vyhrevny v devět , u vyhrevneho od 12 do 13 přestávka a pak vše vypne o půl čtvrté. Poslední dva dny je teď max pod vyhrevkem. V chladné casti teplotu snížíme jedine když přestanu svítit vyhrevkem, ale to potom ona nevyleze, ale z domečku na mě čučí co se děje. Jak mám postupovat?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2929
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava na venkovni výběh

Příspěvek od euzelva » pát 10. kvě 2024 7:02:17

Teploty by měli být cca rovné při přesunu těm venkovním, to je celá alchymie. Že je želva aktivní nevadí, hlavně snížit teplotní šok při přechodu ven na minimum.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět