Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zimování

Teploty při chovu želv
Odpovědět
Lenochod
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř 28. úno 2024 18:51:16

Zimování

Příspěvek od Lenochod » úte 19. bře 2024 11:13:48

Plánuji chovat zatím roční želvičky (žlutohnědé, iberijské) a pokud budou v pořádku, chci je letos zkusit zimovat. Původně jsem měla pro ně nachystanou malou ledničku, ale nyní se objevila možnost zimovat je v bramborovém sklepě. Je to sklep s hliněnou podlahou v nevytápěné budově, podle majitele tam bývají teploty k deseti stupňům, ne doporučované 3 - 7 stupňů, i když zase jsou stabilní od podzimu do jara. Nejsou moc vysoké? Mám dojem, že tam kdysi byla zimována testudo hermanni, kterou prarodiče před mnoha lety chovali, dokud ji po pár letech nevyjedla hladová myš, ale jisté to není. Co se týče ohrožení drobnými hlodavci, mám v úmyslu želvičkám koupit na zimování v onom sklepě klec určenou k chovu křečků a pískomilů, do té by se myš dostat neměla?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimování

Příspěvek od euzelva » stř 20. bře 2024 8:20:26

Jestli jsou prostory vhodné pro zimování poznáte pouze po osobní zkušenosti s danými prostorami. Udávané teploty jsou vždy cca, a určitě kvalitu hibernace ovlivňují i další faktory, jako vlhkost, tlak a kvalita vzduchu....Takže předem predikovat vhodnost prostor je obtížné, vyzkoušejte a uvidíte. Pokud by se neustále budily je prostě něco špatně, buď příprava a nebo průběh zimování.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět