Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

terárium 200x100x100

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
Radoslav
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon 18. bře 2024 18:58:27

terárium 200x100x100

Příspěvek od Radoslav » pon 18. bře 2024 19:18:32

Zdravim chcel by som sa opytať či by mi niekto nevedel poradit ohľadom osvetlenia a výhrevu terária pre plánovanu Sulcatu.
terárium má 200x100x100cm je uzavreté (lamino).
ako denné svetlo plánujem LED Arcadia otázka je či by to svetlo malo ist po celej dĺžke alebo len v bode kde nesvieti uvb výbojka . mám dva varianty ,
1)po celej dlžke by šli 2x 87 cm dlhé 51w silne led svietidla (spolu 102w) konkretne rada Arcadia jungle dawn
2) po strane kde nesvieti Uvb výbojka by šlo 80w (124cm) arcadia jungle dawn.

ktoré z týchto variant by bolo vhodnejšie ? treba denne svetlo tam kde bude svietit vybojka ?
ďalej by som sa chcel informovať ohľadom UVB , bude stačit 150w reptieye vyybojka s preradníkom ?resp iné podobne silné uvb ako terrsaur 160w bez preradníka aby dostatočne vyhrialo tak veľke terra ?
premýšlam aj nad Osram ale nechcel by som nič upiecť.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: terárium 200x100x100

Příspěvek od euzelva » pon 18. bře 2024 22:55:47

Jaké denní osvětlení požijete je na Vás, ale určitě nejlépe do takto obrovského prostoru po celé délce. Výbojky nejlépe Osram 300W a jedna stačit nebude, pokud to tím chcete i vytápět. Otázkou zůstává čím to budete nakonec vytápět, na komfortní základní minimální potřebnou teplotu teplotu okolo 30 stupňů. Do předřadníku bych já v žádném případě nešel, nikdy :!: Zbytečně drahé, poruchové a v delším časovém horizontu nákladné řešení. Celkově to bude drahá záležitost, např já mám ve srovnatelném prostoru celkový hodinový výkon 1, 20 KW :!: :!: :!: A toto terárium je u mě provozováno v obytných prostorách. Budete potřebovat vysoký výkon, protože musíte zajistit z noční nízké teploty rychlý nárůst teplot během pouhých pár hodin, a dostat se na teploty 30 - 35 stupňů v místě dole, a teplo stoupá nahoru jak víme, tam bude o 10 - 20 stupňů více při výšce 1 m, plus ztráty odvětráním. A to Vám žádná zařízení s výkonem např pouhých 300 W nestihne natopit. Podle mě jste si ukrojil hodně velké sousto. Nejen, že stavbu bude nákladná, ale i samotný provoz poměrně drahý. To vše za předpokladu, že to chcete mít 100%. Budu Vám držet palce
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět