Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva stepní neaktivní

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
Vlastimil
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 01. led 2024 16:01:32

Želva stepní neaktivní

Příspěvek od Vlastimil » pon 01. led 2024 16:26:16

Dobrý den,dva týdny z5 jsem si přivezl domů dvě želvy stepní staré cca 5 měsíců. Zařídil jsem jim terarko prostorné 110x50x50 na chladnější části substrát cca 10cm teplota se pochybuje přezden 25 v noci kolem 20 a na teplejší straně spíše kamínky teplota 30 podle vyhrevnym světle 35.Mam tam tři světla UVA UVB a klasické.Mame je doma cca 2 týdny a furt jsou zahrabané když sem je vyhrabal tak se trošku najedli a šli dál spát na světlo nereagovali nějak.Nevim co bude v tuto chvíli nejlepší jestli nechat zelvy v klidu a vypnout světla a čekat až se vzbudí a zase začít svítit a Nebo jim dal svítit a nechat v klidu?Nebo nechat jenom svítit něco? Když vypnu světla teplota klesne na cca 20 stupňů.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva stepní neaktivní

Příspěvek od euzelva » pon 01. led 2024 21:08:47

V této chvíli je potřeba vědět především jak to měli nastavené u min majitele. Vypadá to, že měli teplejší chov. Zkuste zvednout teploty cca o 3 - 5 stupňů a uvidíte. Nebo potřebují opravdu odpočinek, ale to vše se odvíjí od toho jak píši na začátku.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Vlastimil
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 01. led 2024 16:01:32

Re: Želva stepní neaktivní

Příspěvek od Vlastimil » pon 01. led 2024 21:55:45

U předchozích majitelé bylo malé terarko kde byli mladé želvičky po spolu a neměli tam také možnosti se zahrabávat.Tedka se dostali to velkého terarka ktereje aspoň dravkrat větší než bylo.Myslim si že asi potřebuji odpočinek tak odpočívají ale jsem začátečník a nerad bych něco pokazil,tak se radim co je nejlepší pro ně.Co jsem se dočetl všude říkají nechat v klidu a že až budou chtít tak vylezou akorát nevím jestli svítit a držet teploty a nebo to vypnout a čekat až vylezou a zapnout světla.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva stepní neaktivní

Příspěvek od euzelva » pon 01. led 2024 23:12:29

Pokud mají opravdu 5 měsíců, tak zvedněte teploty a uvidíte. Odpočinek přichází u tohoto druhu déle. Ale určitě nevyhrabávat :!:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Vlastimil
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 01. led 2024 16:01:32

Re: Želva stepní neaktivní

Příspěvek od Vlastimil » pon 08. led 2024 18:33:58

Zvedl jsem teploty a přidal jsem do lignocelu písek půl na půl a vypadá to lépe.Akorot želvy furt spí.Jak jsme ji to měnil tak jsem je musel přemístit na druhou část a želvy chvíli papali jedná se byla na chvíli nahřát ale jinak zase se zahrabali spí a přišlo mi že byli ospalé a jsou na chladnější straně zahrabané.Pri jednom jsem je zvážil a jedna má 35g a druhá 20g.Krunyr není ze zpodu propadlí myslím že je v pohodě.Nevite co bude
v tuto chvíli nejlepší pro želvy?Přikládám foto ale mám v plánu tam dát ještě plno spektrální zářivku přes celé terárium.Chtel bych je nechát ještě tento rok v teráriu a pak uvidíme.A ještě sem se chtěl zeptát jak vlhkou půdu přibližně mláďata potrebujou a do jakého věku?Četl jsem že dospělé už moc nemusí vlhkou půdu.
Přílohy
IMG_20240108_174556679.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva stepní neaktivní

Příspěvek od euzelva » pon 08. led 2024 20:09:16

Vlhkost musí být mírná, jinak tam bude hodně nízká, takže určitě mírně udržovat substrát vlhký. Ok, když nepomohlo zvýšení chtějí opravdu odpočinek, takže jim snižujte teploty ještě níže než jste to měl předtím a nechte je odpočinout. Jiná rada bohužel není.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět