Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želvy-horolezci

Nevázaný pokec o čemkoliv
Odpovědět
JanH
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned 27. srp 2023 9:06:14

Želvy-horolezci

Příspěvek od JanH » pát 10. lis 2023 15:09:06

To, že se zde můžeme dočíst, že naši mazlíčci rádi šplhají a vylezou téměř všude, není žádná novinka. Proto pro mě nikdy nebylo překvapení, když jsem z gauče viděl, jak želva opakovaně po ,,schodech" leze na svůj úkryt a skáče z něj šipku do substrátu. Občas teda skončila v poloze na zádech, ať už na domečku (viz. foto) nebo na substrátu, z čehož se vždy dostala.

Co mě ale teda dostalo, když pro želvu už nebyla dostatečná překážka na domeček vylézt po schodech, tudíž se rozhodla pro jinou cestu.. Chvilka nepozornosti a naskytl se mi následně pohled na to, jak je želva uvnitř domku a zběsile jej nadzvedává.. No následně vykoukla na stěně její hlavička a ona vstříc osudu začala šplhat po svislé-skleněnné stěně terária. Po chvíli byla na půl cestě k úspěchu, nohy ve vzduchu nad substrátem, druhá polovina těla již skoro nad domečkem.. Nicméně se takříkajíc šprajcla a pak už jen čekala na vysvobození. K tomuto přikládám video (viz odkaz na ytb). Nevím, jestli není želva nějakým způsobem porouchaná, ale dovednost šplhat po skle se u ní rozvíjí na jedničku.

A co vy, v jakých zajímavých polohách/výškách jste želvu přistihli?

Ps: dřívka za domečkem jsou pro zaplnění mezery, aby se nešprajcla v díře vzniklé nevhodným tvarem domku a pravého úhlu terárka.

https://youtube.com/shorts/XZqYI5EhvCA ... pTfJR-Byy2
Přílohy
IMG_7146.jpeg
IMG_7192.jpeg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želvy-horolezci

Příspěvek od euzelva » sob 11. lis 2023 15:18:33

:lol: to dobře znám, želvy jsou naprosto schopné překonat až nemožné, prostě horolezci :lol:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět