Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva se zimuje sama

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
zsindelar
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10. říj 2023 22:03:12

Želva se zimuje sama

Příspěvek od zsindelar » stř 11. říj 2023 9:05:22

Dobrý den,

mám dvě želvy, mladší je letos 5 let. Nechtěl jsem zimovat, protože jedu model od jara do podzimu výběh a v zimě terárium. Ovšem loni se želva zahrabala v půlce září a už jsem ji nenašel a nechtěl jsem riskovat že ji přepůlím rýčem. Tak jsem to zaházel polystyrénem a starou matrací a želva se živá a zdravá objevila koncem dubna. No a letos je už zase zahrabaná, tentokrát ale poslední týdny byly ve vyvýšeném záhoně (takovém velkém truhlíku) protože tam ještě svítilo celý den sluníčko. Ale tam ji nechávat nechci, protože se bojím že ty tenké palubky snadno promrznou. A tedy konečně dotaz - bude jí vadit když ji zimování zase zruším a dám jí do terária, když už jednou s tím zimovacím cyklem začala sama? Nebo mám raději respektovat že to tak chce, vyhrabat jí a dát zimovat do lednice? Předem děkuji za názor.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2924
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva se zimuje sama

Příspěvek od euzelva » pát 13. říj 2023 16:34:18

Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Já bych ji tam nechal, co nejdéle dle počasí a pak pokud začne hodně mrznout vyhrabal a buď přemístil do studeného sklepa či jiných vhodných prostorů a pokračoval v zimování, a nebo postupně začal probouzet.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

zsindelar
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10. říj 2023 22:03:12

Re: Želva se zimuje sama

Příspěvek od zsindelar » ned 15. říj 2023 15:12:01

Ok, děkuji moc

Odpovědět