Stránka 1 z 1

Presun z teraria na balkon

Napsal: pát 17. čer 2022 21:21:32
od Maikloff
Ahoj,
poridili jsme si zelvu hermani a po cca 3 mesicich v terariu behem zimy jsme ji presunuli do vetsiho vybehu na balkone. Po presunu, kdy uz bylo relativne teplo (pulka kvetna), se nicmene ochladilo a v noci bylo cca 8 stupnu, a zelva travi vetsinu casu v domecku a vubec nevyleza, i kdyz se teploty splhaji momentalne az ke 30 stupnum (cca o 3 tydny pozdeji). Nejsme si jisti, jestli je to zmenou prostredi nebo se neco deje. Zelva ma 4 roky. Pred tim nejevila zadne znamky problemu a v terariu byla cila, jedla atp. Je mozne, ze se kvuli teplotnimu soku zpomalila, zacala se “zimovat” a trva ji, nez se znovu zrestartuje? Venku pred tim niky nepobyvala. Diky za rady/tipy!

Re: Presun z teraria na balkon

Napsal: ned 19. čer 2022 15:56:15
od Mirek
Může a nemusí. Aktivita želv po přesunu (zvlášť při takto citelném ochlazení) výrazně klesá, ale při oteplení jsou obvykle aktivní (minimálně ráno a večer, kdy tolik nepálí slunce). Záleží samozřejmě také na stavbě výběhu a přísunu slunce - pokud je výběh ve stínu, nelze očekávat, že bude želva aktivní (nemá se jak nahřát).

Re: Presun z teraria na balkon

Napsal: čtv 30. čer 2022 12:19:37
od euzelva
Přesun jste zbytečně uspěchali a reakce želvy je naprosto tomuto kroku adekvátní. Rozhodla se odpočívat díky výraznému poklesu průměrné teploty. Teď je otázkou kdy ji oteplení znovu probudí do aktivity.