Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Chameleon

Nevázaný pokec o čemkoliv
Odpovědět
Drmotovam
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15. črc 2020 18:32:34

Chameleon

Příspěvek od Drmotovam » stř 15. črc 2020 19:27:36

Dobrý den, potřebuji radu. Před 14ti dny jsme si po řídili chameleona. Terarium 80x40x40.chameleon stáří cca 3 měsíce. První den byl zelený. Je v pokoji kde teď nejsou děti takže má klid. Ráno mu dám cvrcky, rosvitim zapnu žárovky. Teplota ráno 25 až 27, vlhkost 70 až 75 procent. Když mě vidí už začne hnednout a schovává se. Pak na něj kouknu když mám čas, leze si v pohodě, žere, je zelený. Jakmile nás vidí je hotovo,ihned hned e a Zalezla. Nikdo na něj nesahá,na větví jsme ho předali z přepravky do terária a to bylo vše. Má tam klid, nevím co se děje. Přes den teplota 35 stupňů. Vlhkost 45 až 50 procent. Cvrcku sní kolem 10 za den. Je koupený ve zverimexu, vypadal tam zdrave, chodili jsme se na něj dívat. Terarium tam měl větší. Asi je ve stresu. Děkuji za radu. Drmotova

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Chameleon

Příspěvek od Mirek » stř 15. črc 2020 20:14:26

Toto není fórum specializované na chameleony, ale pokusím se odpovědět. Chameleoni změnou zbarvení vyjadřují své rozpoložení. Jinou barvu mají, když jsou v klidu, jinou, když se cítí být ohroženi, jinou, když si samci namlouvají samici. Dále, chameleon je plaz. To je skupina, do které patří živočichové, kteří nejsou plně domestikovaní a dlouho ještě nebudou. Nelze tedy očekávat, že si na vás zvykne během několika dní - obranné chování v reakci na přítomnost člověka vidím i u mláďat želv, s dospíváním (a zvykáním si na lidskou přítomnost) to postupně mizí. Chameleon se tedy cítí být Vaší přítomností ohrožen a proto tak reaguje. To je naprosto správná reakce, nic patologického v tom nevidím.

Pokud se jedná o teploty a uspořádání terária, tak to se budete muset poradit s chovatelem chameleonů, ten Vám k tomu poskytne mnohem fundovanější odpověď. Stejně tak s krmením - mám pocit, že 10 cvrčků na malého chameleona je příliš. Ale jak říkám, mohou se mýlit, chameleony nechovám.

Poslední bod je ke zverimexu. Nevím, do jaké míry se to týká chameleonů, ale v obecnosti zvířata ze zverimexů bývají velmi často z importů, což s sebou nese obtížné navykání na chov v zajetí a výrazné infekce parazity. Minimálně bych tedy zvážil parazitologický rozbor trusu. A pro příště - zvířata jen od chovatelů, zverimexy berte velkým obloukem.

Odpovědět