Stránka 1 z 1

Rada ohledně žraní podestýlky + výběr kamínků do suché části terária

Napsal: úte 26. kvě 2020 20:13:17
od vebeju
Dobrý večer,
prosím pěkně o radu.
Naše želvička bydlí na kokosové podestýlce (cihla která nabobtná s vodou). Chtěla bych se vás zeptat, jak želvičky krmíte. Naše si to v tom vždycky celé obalí a pak to jí, nevadí to, že to požírá s tím??
Nebo prosím pěkně jak to máte vyřešené??
Ještě bych se chtěla zeptat na jednu věc, do suché části bychom chtěli dát kamínky, ale dle informací co jsem tady vyčeta by měli být velikosti 4-8mm ale za boha je na eshopu nemůžu najít. Můžete mi poradit jaké kamínky vybrat? Zatím tam máme takové dřevěné chipsy, ale ty ona spíš rohraboší tak chceme vyměnit za kamínky.
Moc děkuji želva Julča a Verča

Re: Rada ohledně žraní podestýlky + výběr kamínků do suché části terária

Napsal: úte 26. kvě 2020 21:36:04
od Mirek
Dotaz mi byl zaslán i na mail, kde jsem odpověděl. Nicméně pokud by případně někdo pátral ve starších vláknech a hledal odpovědi, tak zkráceně:

Lignocel s pískem lze použít, doposud nejsou zprávy o negativním vlivu na zdraví želv, tak jako tomu je u masožravých plazů. V každém případě by ale želva měla substrátu požírat co nejméně, takže od toho se odvíjí i ukládání potravy - na oblázky případně na větší plochý kámen v chladné části. Oblázky lze sehnat ve stavebninách nebo v hobby marketech, často pod názvem kačírek.

Re: Rada ohledně žraní podestýlky + výběr kamínků do suché části terária

Napsal: čtv 28. kvě 2020 6:39:49
od euzelva
Lignocel s pískem používám u všech druhů želv už 20 let a výsledek? Bez komplikací ;)

Re: Rada ohledně žraní podestýlky + výběr kamínků do suché části terária

Napsal: pát 29. kvě 2020 18:36:02
od mgeisselreiter
Kamínky se také dají koupit v pískovně, kde to vyjde na pár korun. Jižně od Brna je pískoven hodně a u Medlova jsme kupovali celou Avii krásných oblázků 5-10 mm navezených z Dunaje.
Krmím tak, že mám plochou misku na oblázcích. Jedná se o keramickou misku pod sukulenty, která je ale dost drahá. Misky pod květináče jsou na tom hůř, protože jsou dost hluboké. Miska se dá zahloubit do oblázků, velikost volte dle velikostí želv, aby se jim tam snadno lezlo a vylézalo.

Re: Rada ohledně žraní podestýlky + výběr kamínků do suché části terária

Napsal: úte 02. čer 2020 7:46:42
od euzelva