Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Už a jak?

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
AdamKacirek
Pokročilý

Už a jak?

Příspěvek od AdamKacirek » pon 28. říj 2019 7:44:28

Dobrý den,
letos jsem se poprvé rozhodl zimovat tříleté želvy vroubené. Už je to asi týden co vyšli ven, teď už jsou zalezlé v boudě a zřejmě už spí. Četl jsem článek s podrobným návodem, ale chtěl jsem se zeptat, zdali nemůžu želvy do zimoviště (sklep) přesunout v této boudě. Rozměry 70x30, dřevěné dno, 3 cm polystyrenu a seno.
Děkuji moc za odpověď a přeji všem úspěšně zimování

Mirek
Víc než Želva

Re: Už a jak?

Příspěvek od Mirek » pon 28. říj 2019 12:44:15

Asi by bylo vhodnější vlhčí prostředí, želvy by měly zimovat zahrabané v nějakém substrátu.

ipr
Matador

Příspěvek od ipr » pon 28. říj 2019 17:19:34

Mě tady v polabí ještě vylézají, i když méně. Nežerou už dlouho. Nyní ještě tvrdě nespí (ono jim to trvá dále, než se na spaní připraví a opravdu "tvrdě" usnou). Já osobně je přemísťuji až koncem listopadu. Ale nesmí přijít mrazy. Želvy v pohodě dávají i 0 °C, ale mám už boudu chráněnou polystyrenem a starou dekou. Jinak bych doporučil velmi jednoduché zimování, návod jsem sem dával asi předloni a myslím, že ho tu prezentuje i pan Junek. Důležité je že jsou želvy ve vlhku.

euzelva
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od euzelva » stř 30. říj 2019 22:49:42

Klidně můžete i s boudou, je to jedno. Pokud tedy opravdu tvrdě spí. Má se opět oteplit, já bych raději moc nespěchal.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Andycat
Nováček

Příspěvek od Andycat » čtv 31. říj 2019 16:51:09

Dobrý den, želva (zelenkavá) je již čtvrtý den v zimovací krabici ve sklepě - 12 stupňů a stále se nemá ke spánku. Myslíte, že jsem ji tam dala brzy? Doposud byla ve venkovním výběhu, z domečku (nezateplený) již moc nevylézala, ale jelikož bylo ještě minulý týden teplo, tak žrala. Mám ještě se zimování počkat a dát ji po oteplení ještě do výběhu?

euzelva
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od euzelva » čtv 31. říj 2019 17:23:27

Odpověděl jsem Vám, podle mě je to brzy a želva tvrdě nespí. Navíc 12 stupňů je moc. Dejte ji tam nejlépe až bude 1 - 7 stupně v zimovišti.

AdamKacirek
Pokročilý

Příspěvek od AdamKacirek » pát 01. lis 2019 8:06:46

Děkuji za odpověď pane Junku,
tato další otázka směřuje k Vám. Dnes u nás ráno -3 stupně. Na želvy jsem naházel všechno seno co měly v boudě. Už dlouho nejevily aktivitu. Mám už tedy přendat? Pomůže foto abyste poznal jestli už spí? Opravdu mohu přendat v boudě ve které jsou? 3 cm polystyrenu po stranách a na vrchu, dřevěný spodek a seno uvnitř. Nebude jim chybět vlhkost jak psal pán nahoře?
Moc děkuji za odpověď

euzelva
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od euzelva » ned 03. lis 2019 12:43:45

Můžete přendat, ale v zimovišti by měla být teplota pod 7 stupňů a níže. Pokud nemáte nechte je takto. Navíc hlásí vzestup teplot. Ranními mrazíky takto zateplená bouda nepromrzne.

Odpovědět