Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Vodni želva nežere

Okrajová kategorie
Odpovědět
Ketris
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 04. říj 2018 20:27:12

Vodni želva nežere

Příspěvek od Ketris » čtv 04. říj 2018 20:29:30

Ahoj, v lednu jsme kupovali dvě vodni želvy, byly malinke, předpokladam že tedka nemaji ještě ani rok a potřebuju radu, normálně žraly všechno, co jsem jim dala (střídam mražene patentky, rybičky, kuřecí maso a sušené garnaty) jedna dokonce byla nenažrana a měla skoro furt malo a tedka asi 3týdny možná měsic postupně přestaly žrat, prvně to byla jen pulka toho co jsme jim dala a asi týden nežerou nic, chováni se moc nezměnilo, jedna z nich byla placha od začatku, ale ta druha vlezla na ruku, když jsme se přibližily k akvarku, tak lezla po skle a chtěla za nama, tedka se vyplaší jen jak kolem projdem. Nevíte co s nimi? :(

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Vodni želva nežere

Příspěvek od Mirek » pát 05. říj 2018 0:27:19

Tady nejsme na vodní želvy moc specializovaní, zkuste dotaz směřovat na jiné fórum, případně na obecná fóra, která se věnují teraristice, a tam se jistě chovatelé vodních želv najdou. Vyjdu-li z premisy, že obecně chování plazů je závislé na aktuálních podmínkách, tak vychází, že by se mohlo jednat o nevyhovující podmínky. Bohužel, vzhledem k tomu, že s vodními želvami nemám zkušenosti, nedovedu posoudit, zdali je tato úvaha správná. Další možností je nemoc a v tomto případě by bylo na místě navštívit veterináře specializujícího se na exotická zvířata.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni želva nežere

Příspěvek od euzelva » sob 06. říj 2018 6:57:01

U želv skoro vždy pokud nastanou problémy když pominu nemoc je důvod v chovných podmínkách pro daný druh a období. Zkuste nastudovat podmínky jaké potřebují vaše želvy a to hlavně teplotu vody, její kvalitu a typ osvětlení.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět