Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zelva zelenava - cinsky zeli

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
tomas13
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. úno 2019 12:54:03

Zelva zelenava - cinsky zeli

Příspěvek od tomas13 » pon 04. bře 2019 12:31:49

Dobry den, mam zelvu kratce mel jsem problémy ze byla lina jen spala, ale to jsem vyresil vymenou za slabsi vyhrivaci zarovku, ale nastal další problém ze od te doby co ochutnala polnicek a cekanku, mi prestala zrat cisnky zeli, zkousel jsem ji ho dat 3 dny po sobe a ani jednou si nekousla, takze krmim zpet polníčkem a cekankou, nechce ani jablko, které není vhodne, ale chtěl jsem to vyzkoušet. Když jsem ji dal ze zacatku jednou pulku jahody tak ji trosku okousala, ale moc ji nedala.

Cim by to mohlo byt, zelva jinak je zrava co se tyce polnicku nejvic, nejradeji by ho jedla cely den. Bohuzel poslední dobou nenechazim v terariu ani zadny vykaly. A co se tyce moci - bileho vápna, tak za tu dobu co ji mam od 15.2 jsem videl pouze jednou. A od 15.2 jsem uklidil pouze 3x vykal, to mi neprijde normalni a pochybuju ze by to nekde zahrabávala.


Mam lignocel s piskem a na druhé strane oblazky. Zelva se sama chodi koupat do misky s vodou, třeba 3x denne ji menim protože je spinava od lignocelu.

Jinak potravu jsem zacal posypávat vapnikem, ne tedy každý den.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zelva zelenava - cinsky zeli

Příspěvek od Mirek » pon 04. bře 2019 17:19:51

Frekvence nacházení exkrementů není vůbec závazná. Pasáž trávenitny trávicím traktem býložrevců je velmi dlouhá, takže i perioda vylučování se může protáhnout. Navíc želvy mohou exkrementy pozřít.

Pokud se jedná o nechutenství, tak jestli jste si jist, že želva stravu odmítá jen z důvodu její vybíravosti a očekávání, že dostane "vyžadovanou" potravu, tak pomůže hladovka. Čili nedávat nic jiného než čínské zelí. Jakmile želva dostane hlad, sní i to. Může to trvat dlouho, vydržet tři dny není pro želvu vůbec žádný problém. Zdůrazňuji však znovu, že toto platí pouze pro případ, kdy je želva vybíravá a nikoli v případě, kdy je nežravost způsobena jiným problémem, např. chovnými podmínkami nebo nemocí.

tomas13
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. úno 2019 12:54:03

Re: Zelva zelenava - cinsky zeli

Příspěvek od tomas13 » pon 04. bře 2019 23:20:44

Jo ta jak vidi polnicek tak se hned do nej pusti. Zítra zkusim mrkev a pak proste budu davat cinsky zeli a uvidi se. Jinak zelva je aktivni tak snad bude jen vybirava

tomas13
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. úno 2019 12:54:03

Re: Zelva zelenava - cinsky zeli

Příspěvek od tomas13 » úte 05. bře 2019 14:32:52

Tak jenom pro info ani mrkev nechce tak jsem koupil ještě ledovy salat a do toho hned sla. Tak je to jasny, je vybirava a budu se snazit aby zacla opet cinskym.

Odpovědět