Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Agresivní želva

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Andrisek1991
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: úte 29. led 2019 19:24:21

Agresivní želva

Příspěvek od Andrisek1991 » úte 29. led 2019 19:27:45

Dobrý den,

doufám, že nebude vadit, když poprosím o radu, popřípadě vaši zkušenost. Před cca 7 lety jsem od Vás kupovala želvu zelenavou. Před 2 lety jsem se ujala (po smrti jejího majitele) další želvy stepní, která je samec a má 53 let. Želva od vás má tuším 7 let a pohlavím si nejsem jistá. Jde o to, že 2 roky byly spolu v akváriu 80cm velkém. Občas se ten starší pokoušel o pohlavní styk, ale nic hrozného. Po 2 letech spolecného žití jsem pořidila terárium 120x50x50. Teď tu mou chudinku ten starší želvák každý den vyhledává a pokouší se o pohlavní styk. Pokud ho sundám z druhé želvy tak syčí a vyjíždí po mě. Toto proběhne až kolem poledne, až se jakoby nahřeje. Vím, že je to příroda jen mě napadlo, že pokud byli v akváriu, neměli dostatečnou teplotu a tak to toho staršího tolik nelákalo. Teď mají podmínky “lepší” tak jestli to nemůže být tím. Chtěla jsem se zeptat na nějaké řešení nebo jestli je to chvilkové teď před jarem. Nerada bych té starší hledala nový domov, ale na druhou stranu té “moji” mladší je mi líto a nechtěla bych, aby to zašlo až na kousání ( moc daleko k tomu není). Děkuji za každou radu

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Agresivní želva

Příspěvek od Mirek » úte 29. led 2019 20:59:24

Oddělit, a to i v případě, že by starší nešikanoval mladšího. Želva zelenavá a stepní mají odlišné nároky na chov a nejde tyto dva druhy chovat pospolu tak, aby měla každá želva vhodné podmínky. Pokud se jedná o chování staršího samce, tak se nezlepší a na mladší želvu bude dorážet pořád. Jedná se o typické chování samců, želvy stepní v tom dovedou být zvlášť agresivní.

Odpovědět