Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

výběr spánku u želvy

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Jaroslav
Matador
Příspěvky: 87
Registrován: ned 09. pro 2018 19:38:07

výběr spánku u želvy

Příspěvek od Jaroslav » sob 26. led 2019 18:58:43

ahoj, chtěl bych se spíš ze zvědavosti zeptat,
řešíte nějak kde vaše želva spí? moje má domeček ale za ty 2 měsíce v něm spala snad jednou jinak má svůj oblíbený roh u zdi tam se zahrabe a spí... když sem doma spí v rohu blíž ke mě.... učili jste nějak želvu spát v domečku? jenom mě zaráží kolik lidí píše zda jejich želva není nemocná protože přestala spát v domečku... je přece jedno kde spí, důležité je že si to sama vybrala? nebo se pletu?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: výběr spánku u želvy

Příspěvek od Mirek » sob 26. led 2019 20:34:36

Naučit želvu cokoliv by byl boj s větrnými mlýny. Je to opravdu jedno. U mojich želv je to jak kdy, někdy v domku, jindy v rohu...

Jaroslav
Matador
Příspěvky: 87
Registrován: ned 09. pro 2018 19:38:07

Re: výběr spánku u želvy

Příspěvek od Jaroslav » sob 26. led 2019 20:36:52

já si právěl myslím, všude řikají i vy jste mě řikal že želva je extremní paličák, jen mě bylo divny jak lidé píšou že jim najednou nespí někde jetstli jim něco ení, myslel sem si že je to na nich

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: výběr spánku u želvy

Příspěvek od Mirek » sob 26. led 2019 21:04:07

To záleží. Pokud je želva celkově apatická a najednou spává pod lampou a "neodklidí" se ke spánku do rohu, domku..., tak je pravděpodobné, že želvě nevyhovují podmínky. Samozřejmě i nemoc může toto způsobit, ale samotné spaní mimo domek zdaleka nekoreluje s nemocí.

Jaroslav
Matador
Příspěvky: 87
Registrován: ned 09. pro 2018 19:38:07

Re: výběr spánku u želvy

Příspěvek od Jaroslav » sob 26. led 2019 21:06:06

to ona to za ty 2 měsíce fakt využila tak jednou spát v domku,
ale jinak kontroluju jí váhu tvrdost krunýře všechno apatická bych neřekl, normalně zhasnu světla ve stejnou dobu ona jde zahrabe se do svého domečku a je to, nic zvláštního nedělá, jen hold nespí tam kde já chci :) takže si myslím že by měla být v pořádku, ale je to oko amatéra,

Odpovědět