Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Neposkodi UVB vybojka oci?

UVB, denní a výhřevné osvětlení. To nejdůležitější a zásadní při chovu v domácích podmínkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Richenza
Pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: pon 16. čer 2014 22:00:32

Neposkodi UVB vybojka oci?

Příspěvek od Richenza » čtv 04. zář 2014 15:15:17

Dobry den, koupila jsem si u Vas UVB vybojku Terrasaur 100 W do teraria 100x40x60 cm a zelvicky jsou z ni nadsene. Krasne zari a hreje. Jen me napada, jestli jim nemuze poskodit zrak, u nekterych vybojek jsem cetla, ze chrani citlive oci plazu, ale u teto ne. A co nase oci, kdyz si zelvicky prohlizime a stojime z boku vybojky? Je sklo dostatecna ochrana? Dekuji za odpoved.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Neposkodi UVB vybojka oci?

Příspěvek od Mirek » čtv 04. zář 2014 16:38:26

Světlo z výbojek je dost ostré, to je pravda. Nicméně oči plazů jsou jinak citlivé než lidské. Já mám nad želvím stolem Terrasaur 160 W a želvám z toho nic není. Z boku Vám to nic neudělá, jen se nesmíte dívat přímo do ohniska.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2929
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Neposkodi UVB vybojka oci?

Příspěvek od euzelva » čtv 04. zář 2014 21:45:29

Richenza píše:Dobry den, koupila jsem si u Vas UVB vybojku Terrasaur 100 W do teraria 100x40x60 cm a zelvicky jsou z ni nadsene. Krasne zari a hreje. Jen me napada, jestli jim nemuze poskodit zrak, u nekterych vybojek jsem cetla, ze chrani citlive oci plazu, ale u teto ne. A co nase oci, kdyz si zelvicky prohlizime a stojime z boku vybojky? Je sklo dostatecna ochrana? Dekuji za odpoved.
Nic si nepoškodíte, ani želvy pokud do ní nebudete koukat z 10 cm ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět