Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

kotě

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
janael
Pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: stř 25. kvě 2016 19:18:41

kotě

Příspěvek od janael » stř 02. srp 2017 7:50:42

Dobrý den,
nedobrovolně se u nás zabydlelo kotě. Děti si ho zamilovaly, tak jsem svolila. Mám větší výběh, kde nelze udělat vrchní zabezpečení aby tam kotě nechodilo. Kotě samozřejmě želvy miluje, občas po nich skáče, těm velkým to nevadí, ale ty menší si myslím, že jsou z toho nervózní. Kotě jim chodí i do boudy. Bohužel jsem také zjistila, že do výběhu chodí někdy vykonávat potřebu. načapala jsem větší želvu přímo s bobkem v puse. Kotě je samozřejmě odčervené, ale i tak.......... Je to velký problém a mám hledat kotěti nový domov nebo to mohu nechat být?
Děkuji
Jana

Sharka84
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte 01. srp 2017 21:54:04

Re: kotě

Příspěvek od Sharka84 » stř 02. srp 2017 9:58:53

Dobrý den, nejsem zkušený chovatel želv, tak vám přímo na váš dotaz nedokážu odpovědět, ale ohledně kočičky poradit mohu. Pokud jste rozhodnutá si kotě ponechat, určitě není na škodu kotě začít vychovávat. Spousta lidí si myslí, že u koček to nelze, ale pokud je člověk důsledný a dá si tu práci, určitě vaše snaha za čas přinese ovoce ke spokojenosti želv i Vaší. V první řadě se pokuste kotěti vytvořit náhradní místo, kde by se mu mohlo líbit. Nejlépe nějaký domeček, košík s okraji či pelíšek s plyšem, za který by mohlo vyměnit boudu pro želvy. Sama hned uvidíte, jestli se tam uvelebí, musí se mu tam líbit, pokud si tam samo ustele, přendavejte ho tam pokaždé, když bude chtít použít želví boudu, nebo když ho tam najdete. Pokud nechcete, aby vůbec chodilo do výběhu, pokaždé když se pokusí přeskočit zábranu, zasyčte a párkrát po něm něco malého hoďte, čeho se lekne a neublíží mu to, potom ho odendejte ven z výběhu a stresujte ho okolo výběhu tak dlouho, dokud ho to tam přestane táhnout. Mluvím z vlastní zkušenosti, mám tri kočky a žádná si nedovolí mi jít na kuchyň, stolek, nebo záhon se zeleninou. Prosím Vás nejde o to, aby kočka byla bita, ono potom stačí už jen zasyčet a kočka už ten zvuk má spojený s nepříjemnými zážitky leknutí. V žádném případě nevychovávejte rukou, ta kočku vždy dostane na bezpečné místo a pohladí. Také jsem na začátku použila párkrát konec plácačky, nejdříve zasyčte a potom švihněte. A nebojte, kočce neublížíte, jen pozor na hlavu. Tak snad jsem malinko pomohla. Radím ze svých zkušeností a osvědčených metod. Hodně štěstí, Sharka

janael
Pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: stř 25. kvě 2016 19:18:41

Re: kotě

Příspěvek od janael » stř 02. srp 2017 19:24:56

Děkuji za rady. Pelíšek jsme dnes s dětmi udělaly. Tak snad to půjde.

Sharka84
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte 01. srp 2017 21:54:04

Re: kotě

Příspěvek od Sharka84 » stř 02. srp 2017 20:52:42

Jen počítejte s tím, že je to otázka důslednosti a trpělivosti. Může to trvat i přes měsíc. Klidně sem pište dále, jak pokračujete, kočky jsou někdy tvrdohlavé, ale určitými fígly se dá zvládnout vše. Zdraví, Sharka

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: kotě

Příspěvek od Mirek » ned 06. srp 2017 16:21:08

Zpravidla si dospělé kočky želv nevšímají, koťata bývají zvědavá a hravá, což je možná příčina. Každopádně si nemyslím, že by želvu nějak ohrožovalo. Co se týče pojídaní kočičího trusu, tak je potřeba být na pozoru. Jednak je vhodné vždy po sezóně poslat želví trus na rozbor, ale hlavně bych dbal na to, aby kočka nebyla odčervena přípravkem, který želvy nesmí. Minimálně vím o doramectinu, ale bude lepší to konzultovat s veterinářem.

Odpovědět