Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Trus želvy- četnost

Jíme a krmíme a to hlavně zdravě
Odpovědět
furcifera
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř 08. úno 2017 17:44:57

Trus želvy- četnost

Příspěvek od furcifera » stř 08. úno 2017 18:13:16

Dobrý den,
zajímalo by mě jak často želvy kálí? A jak poznám, že už to není v pořádku a mám to začít řešit?
Máme samce želvy zelenavé už asi 20 let, celý život žil volně po bytě. Před 4 měsíci jsem se odstěhovala od rodičů a zařídila jsem mu terárium 110x60x50. Svítím UV cca 11 hodin denně, tepelná žárovka se během dne vypíná a zapíná tak aby bylo v chladné části max 25, pod světlem má až 35. Celou zimu dostává čínské zelí s trochou mrkve + ob den nastrouhanou sepiovou kost, jednou týdně pár granulí na chuť. Všimla jsem si, že jí i seno, které má jako podestýlku. Koupu ho každý druhý den, ve vodě většinou močí. Vím, že se u rodičů vyprazdňoval při každé koupeli. Od té doby co je v teráriu, tak kálí málo. Teď už to trvá pomalu dva týdny. Četla jsem, že když želvy žerou seno, tak se nevyprazdňují tak často, ale přesto bych nechtěla nic zanedbat, když už chudák přežil ty roky na podlaze...
Děkuji za vaše zkušenosti a postřehy

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Trus želvy- četnost

Příspěvek od euzelva » stř 08. úno 2017 23:27:24

Pokud želva žere a tváří se spokojeně nic se nesleduje a četnost může být dle stravy klidně mezi 1 - 30 dny, a vše je v normě ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

furcifera
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř 08. úno 2017 17:44:57

Re: Trus želvy- četnost

Příspěvek od furcifera » čtv 09. úno 2017 20:28:50

Želva vypadá v pohodě, ráno čeká na jídlo a hned se na něj vrhá, když přijdu z večer domů tak se vyhřívá a chvíli před zhasnutím parkuje na spaní. Asi ho nesmím tolik pozorovat :D
Díky za odpověď

Jen otázka pro zajímavost, spí (vaše) želvy s hlavou v krunýři nebo venku?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Trus želvy- četnost

Příspěvek od euzelva » pát 10. úno 2017 10:13:00

Každá želva spí jinak, takže nelze říci co je a není dobré, ale s tím bych si hlavu nelámal, co želva to specifický jedinec :P
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

furcifera
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř 08. úno 2017 17:44:57

Re: Trus želvy- četnost

Příspěvek od furcifera » sob 11. úno 2017 13:43:24

Já jsem byla jen zvědavá jak to je. Většina zvířat zaujímá při spánku nějakou specifickou polohu (ale jsou i výjimky mezi jedinci), tak jsem chtěla vědět jak to mají želvy.
Moje želva spí v noci s hlavou napůl zataženou, přes den pod světlem má klidně krk natažený kilometr před sebe. Na jednom vzorku moc statistiky nenadělám :D Pěkný den!

Odpovědět