Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

nazimované želvy

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
Marta4
Matador
Příspěvky: 57
Registrován: pon 12. pro 2016 17:13:21

nazimované želvy

Příspěvek od Marta4 » pát 27. led 2017 21:08:06

Dobrý večer,
chtěla jsem se předem informovat o nezimovaných želvách. Tady jsem si trochu přečetla jak to funguje. Želvičkám je 5 měsíců, nemám možnost zimování ani výběhu v létě, budou celoročně v teráriu. V současné době svítím denní světlo 8.30 - 20.00, UVB 11.00 - 18.00, tepelný zdroj 10.30 - 19.00.
Pokud by nevykazovaly žádné náznaky únavy, zda takto svítit celoročně nebo i zde mám během roku hýbat s jednotlivými světly? Kdy co simulovat za roční období?
Možná to moc sleduji, ale teď mi přijdou víc pod tepelným zdrojem než dřív. Tak jsem ho tedy dala malinko výš a udělala přestávku od 14.00 do 15.00. Bojím se, že nepoznám kdy se už přehřívají. Také pokoj kde jsou je na jih, takže teď už je zde trochu víc teplo.
Dalo by se předem říct jak vše nastavit a jak to tak nějak probíhá pokud jsou želvy celý rok doma?
Moc děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2924
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: nazimované želvy

Příspěvek od euzelva » pát 27. led 2017 21:30:12

Pro laiky a začínající chovatele je nejlepší se řídit takto.
Když želvy nezimujeme, tak chovné podmínky hlavně teploty měníme teprve v okamžiku, když se změní chování želv. A nebo pokud je potřebujeme připravit například na přechod do venkovního prostředí. Ve většině případů pak snížením celkových teplot dle zvážení. Určitě nelze čekat nějaký 100% návod fungující za všech okolností, protože každý rok je to jiné i u stejné skupiny želv. Takže se přistupuje ke všem změnám až podle chování želv.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět