Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nova zelva nezere

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
Dasha
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: úte 27. pro 2016 10:08:12

Nova zelva nezere

Příspěvek od Dasha » úte 27. pro 2016 10:23:35

Dobrý den,

dcera dostala od babicky na vanoce zelvu stepni. Nemam vůbec zadnou zkušenost s zelvickama :). Zelva prestala před 2 dny zrat a jenom spi v domecku. Je to v poradku?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nova zelva nezere

Příspěvek od Mirek » úte 27. pro 2016 14:57:36

Zde mě napadá hned mnoho příčin, pokusím se je shrnout. První věc je, odkud želva pochází, jestli od chovatele nebo ze zverimexu. Pokud je želva ze zverimexu, pak se jedná pravděpodobně o importované zvíře. Importy s sebou často nesou komplikace při adaptaci, parazity, nemoci, výjimkou není úhyn. V takovém případě je nutné želvě zajistit vhodné podmínky chovu a nechat udělat vyšetření veterinářem (specializovaným na plazy), přinejmenším tedy rozbor trusu. Pokud je želva od chovatele, je potřeba navázat na původní podmínky v chovu.

Drohou věcí jsou chovné podmínky. Nepíšete kde želva žije, co jí dáváte k jídlu, čím svítíte, jaké teploty máte a jak dlouho svítíte. Chybí také popis toho, jestli je želva jen apatická nebo má i jiné problémy - slyšitelné zvuky při dýchání, zákaly na očích, výtoky (ať už vodnaté či hnisavé) odkudkoliv, pevnost a tvar krunýře (měkký, pružný, tvrdý, rachitický...), také velikost želvy a její hmotnost.

Bez výše uvedených informací nemohu poznat, co želvě je...

Odpovědět