Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

příprava venkovního výběhu

Připravujeme, upravujeme, stavíme
Odpovědět
Aneta111
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát 27. lis 2015 18:48:16

příprava venkovního výběhu

Příspěvek od Aneta111 » pon 20. čer 2016 10:57:34

Zdravím všechny želví nadšence :-)
Konečně jsme se s přítelem dostali k přípravě venkovního výběhu pro naše dvě hermaní holčičky. A proto, že mám zkušenosti zatím jen s terarijním chovem, chtěla bych zde požádat o pár rad. Na co nezapomenout, co je pro želvičky ve venkovním výběhu nezbytností? Mě napadá akorát domeček kde se budou moct kdykoliv schovat před deštěm, bazének a osadit to nějakým lučním kvítím. A nechtěla bych na něco zapomenout. Dále, jak želvičky připravit na úplně jiné podmínky? Nezdá se mi správné je tam prostě ze dne na den šoupnout. Výběh nebude mít dno, a po celém povrchu je tráva. Mám jim třeba část povrchu upravit jinak?
Pro lepší představu dávám fotku, jak zatím vypadá to málo, co máme :D Výběh bude velký půlkruh z dřívek zabitých cca 20 cm do země, takže podhrabat by se neměly. Na druhé straně, která je u plotu, chci zrušit tu zeleň co tam je, a udělat tam malou skalku. Asi bychom na tu stranu ale taky měli zahrabat nějaké zábrany, aby se želvičky nepodhrabaly k sousedovi? Nebo to s tím hrabáním není tak horké? :D
Celé to bude přikryté pletivem. Moc děkuju za jakékoliv nápady/rady. :)
Přílohy
IMG_20160620_103606[1].jpg

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: příprava venkovního výběhu

Příspěvek od Justýna » pon 20. čer 2016 18:52:27

Domeček bez dna, na dně kyprá půda, do které se můžou zahrabat, uvidíte, někdy se jim to bude hodit. Pak nějaké ploché kameny či kamínky na alespoň části výběhu, co nejvíce rozmanitý terén, stačí Vám vypíchnout pár pampelišek někde z trávníků a jetel a zasadit do výběhu, případně zasadit syrský ibišek, květy milují. Případně nějaké menší půl klády, jako přelízačky, ale ať je to schůdné a není nebezpečí pádu a převrácení na záda...v jednoduchosti je úspěch, kolikrát to nějdo má pro oko nastylované a pro želvy neschůdné a pak je hned problém na světě v podobě převrácené želvy. A příprava postupná, vytažení topné lampy, ať se dostanete na menší teplotu, větrání terária škvírkou ve dveřích, nastavení více pauz ve výhřevu, prostě pomalu se dostávat na nižší a nižší teploty až se výhřev vypne úplně...cca 14 dní by mělo stačit. Asi vám začátek venku prospí a využijí to k odpočinku.
http://euzelva.cz/kdy-dat-zelvy-do-vybehu

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: příprava venkovního výběhu

Příspěvek od Mirek » stř 22. čer 2016 20:12:06

Je mnoho způsobů, jak si výběh zařídit. V každém případě musí obsahovat: dostatek stínu, místo na potravu, misku s vodou nebo bazének a úkryt (dle délky používaní výběhu bouda nebo přírodní úkryty).

angh23
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte 11. lis 2014 13:06:17

Re: příprava venkovního výběhu

Příspěvek od angh23 » pon 10. říj 2016 19:54:18

Nechcem zbytocne zakladat novu temu, tak to napisem sem.
Buduci rok sa stahujeme do domu, takze budem na zahrade robit vybeh (doteraz som ho v lete maval na terase s lignocelom a pieskom), chcel by som sa spytat cim je najlepsie spravit ohranicenie vybehu, tak aby sa korytnacka nepodhrabala? Ta nasa sa podhrabava velmi rada takze nieco tam do hlbky zapustit musim, ide mi len o inspiraciu ako to maju urobene ini, z coho vsetkeho sa to da spravit.

Vdaka

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: příprava venkovního výběhu

Příspěvek od TondaSchumacher » pon 10. říj 2016 20:18:54

Stačí zajít do OBI, Hornbacu atd a tam je ve stavebninách plno věcí..obrubníky, ztracené bednění atd.... Já budu stavět taky a chci na dno dát i nějakou kovovou síť - jistota je jistota.....

angh23
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte 11. lis 2014 13:06:17

Re: příprava venkovního výběhu

Příspěvek od angh23 » pon 10. říj 2016 20:30:42

no ja viem, len som chcel nejake tipy od niekoho kto to uz ma, ze ako to ma urobene
kovova siet je tiez dobry napad...

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: příprava venkovního výběhu

Příspěvek od euzelva » pon 10. říj 2016 21:25:36

Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

angh23
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte 11. lis 2014 13:06:17

Re: příprava venkovního výběhu

Příspěvek od angh23 » úte 11. říj 2016 10:43:14

Dakujem, tam toho je naozaj dost :-)
Len ma zaraza ze vo vela vybehoch su len tie drevene koliky na ohranicovanie zahonov, to keby som nechal ja tak za 5 minut je to podhrabane... Bud maju vsetci kludne nehrabajuce korytnacky alebo to teda maju este pod zemou vyriesene niecim inym.

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: příprava venkovního výběhu

Příspěvek od TondaSchumacher » úte 11. říj 2016 10:58:24

Já to taky chci dělat pořádně.... okraje z betonových obrubníků a ideál zespoda kovová síť (min u krajů. navíc vyšší plotek a nahoře opět sítě.
Jednou nám po zahradě běhal i jezevec a je to zde samé kočka a tak nic neriskuju. Kór v dnešní době kde se krade vše co není zamknuté.... takže já budu stavět za rok a šetřit nebudu. Je to investice na delší čas.....

angh23
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte 11. lis 2014 13:06:17

Re: příprava venkovního výběhu

Příspěvek od angh23 » úte 11. říj 2016 11:11:30

To ano, ono zas v ramci stavby domu to az taka investicia nieje oproti ostatnym veciam.

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: příprava venkovního výběhu

Příspěvek od TondaSchumacher » úte 11. říj 2016 11:31:25

Pokud bych stavěl dům tak si s tím vyhraju ještě více. Udělal bych např zděný domeček pro želvy nalepený těsně k domu a byla by tam i elektrika. Tím bych mohl prodloužit želvám pobyt venku nějakým lokálním topidlem....
každopádně želva nás přežije tak to je investice na delší čas..... takže se vyplatí investovat.
Taky někdy žasnu v čem lidi ty želvičky na zahradě mají (celé léto)

angh23
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte 11. lis 2014 13:06:17

Re: příprava venkovního výběhu

Příspěvek od angh23 » úte 11. říj 2016 11:40:00

No, ten zdeny domek mi asi neprejde u manzelky :-)) Uz aj tak som sa nestretol s velkym pochopenim a chcela aby som supol vybeh za dom, comu som sa ubranil :-) Ale elektriku mam vymyslenu, zo zakladovej dosky budem tahat kabel na kazdu stranu domu takze z toho to kludne mozem napojit.

Mimochodom v eshope euzelva bol este donedavna taky celkom pekny domcek pre korytnacky a pozeram ze tam uz nieje, rozmyslal som ze by som ho potom kupil ak by sa mi ho nechcelo vyrabat, otazka na p.Junka teda je, ci uz ani nebude?

Odpovědět