Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Aktivita

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Kuba
Borec
Příspěvky: 136
Registrován: stř 18. čer 2014 21:29:24

Aktivita

Příspěvek od Kuba » stř 18. čer 2014 21:49:17

Dobrý den,
Chtěl bych se vás zeptat na pár dotazů:
1, Moje želva (t.he 1 rok stará, nezimovaná) už skoro měsíc odpočívá zahrabaná v letním výběhu na balkoně (v kleci) za celou dobu vylezla pouze 2x a to během 2 dnů asi na 10 min. Jednou jsem ji pro jistotu zvážil a nezhubla. Co mám dělat mám ji nechat ať si ještě odpočívá ?
2, Koncem června si chceme pořídit další želvu a nevím jestli ji můžu dát do výběhu s odpočívající želvou aby se něco nestalo ? Myslím si že by to neměl být problém ale pro jistotu se radši zeptám.
3, Na klec kterou máme na balkoně svítí za den cca 3,5 hod. nevadí že na želvu svítí slunce tam málo ?
4, ještě jsem se chtěl zeptat. V takových vedrech jak byly minulý týden. Mám želvu zchovávat domů ?
nebo stačí když dodržím určitá pravidla (plytký bazének, hodně stínu) ? Popřípadě při jakých teplotáchy bych ji měl šoupnou dovnitř (nějaká chladnější místnost) ?
Moc krát děkuji za odpověď
Kuba

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivita

Příspěvek od euzelva » stř 18. čer 2014 22:41:11

1) naprosto v pořádku a nechat ji tam odpočinout dokud bude chtít
2) Není problém
3) Ne, pokud nezimuje má to obrácené a teď zimní útlum
4) Pokud tam svítí pouze takto málo slunce, nechat a zajistit stín.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
smilers
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon 16. čer 2014 13:49:44

Re: Aktivita

Příspěvek od smilers » stř 18. čer 2014 22:54:12

Chci se zeptat, mám želvu T.H., stejně jak předešlý tazatel v 1.bodě - taky mě od konce května skoro nevylézá z úkrytu , ale to už jsem dostala odpověď, teď mě zajímá bod 4 - mám toto léto želvu v balkónovém výběhu - v zahradním jí mít teď nemůžu kvůli psisku - balkón je situován na jih, je otevřený bez střechy, tudíž tam cca od 10h svítí slunko do 18h - musím želvu v parnech, které byly přesouvat do domu - ptám se proto, že mě tu bylo několikrát řečeno želvu domů nepřesouvat, nebo stačí opatření, tak jak ho mám na fotce - tj.překrytí přes určitou část výběhu ?
Přílohy
ubikace2.jpg
(89.28 KiB) Zatím ještě nestaženo

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivita

Příspěvek od euzelva » stř 18. čer 2014 23:04:13

Jednoznačně při velkých vedrech přesunout :!:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
smilers
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon 16. čer 2014 13:49:44

Re: Aktivita

Příspěvek od smilers » stř 18. čer 2014 23:09:25

Děkuji za info :)

Kuba
Borec
Příspěvky: 136
Registrován: stř 18. čer 2014 21:29:24

Re: Aktivita

Příspěvek od Kuba » pát 27. čer 2014 21:47:29

Dobrý den,
Jak jsem psal moje želva (t.he 1 rok stará) odpočívá v letním výběhu (přes 1 měsíc).
Je to cca 14 dní co vůbec nevylezla. Dnes jsem ji vytáhl a prohléhl ji. Plastron měla krabatý (zdálo se mi že je vysušený), myslím si že je to známka dehydratace nebo je to normální když tak dlouho odpočívá ?
Celý substrát je na spodu mírně vlhký což ale když se želva zahrabe je pouze do půlky její celkové výšky.
Děkuji za odpověď.
Kuba

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivita

Příspěvek od euzelva » sob 28. čer 2014 9:56:10

Kuba píše:Dobrý den,
Jak jsem psal moje želva (t.he 1 rok stará) odpočívá v letním výběhu (přes 1 měsíc).
Je to cca 14 dní co vůbec nevylezla. Dnes jsem ji vytáhl a prohléhl ji. Plastron měla krabatý (zdálo se mi že je vysušený), myslím si že je to známka dehydratace nebo je to normální když tak dlouho odpočívá ?
Celý substrát je na spodu mírně vlhký což ale když se želva zahrabe je pouze do půlky její celkové výšky.
Děkuji za odpověď.
Kuba
Detail k ovládání fóra. Pokud chceš někomu konkrétnímu uživateli položit otázku a v příspěvku je uživatelů a otázek několik dáš u jeho příspěvku CITOVAT jako já teď 8-) Co se týče tvého dotazu tedy když je substrát vlhký a je tam želva nic nehrozí co se týče vlhkosti a dehydratace. Samozřejmě, že v prostorách by nemělo být šílené teplo :shock:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět