Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

koupání

Dotazy k tomuto konkrétnímu druhu želv
Odpovědět
homole01
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned 07. srp 2016 22:08:30

koupání

Příspěvek od homole01 » ned 07. srp 2016 22:24:25

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ohledně koupání testudo horsfieldi...
Dcera dostala zmíněnou želvu k narozeninám a v chovu jsme úúúplní začátečníci. Ve zverimexu nám byla dána informace, že se MUSÍ každý den koupat...jinak se prý nevyprázní a skončí to úhynem....po převozu se vyprázdnila v teráriu ...a dnes se tedy ani po koupeli nezadařilo, ač potravu normálně příjmala...je to opravdu nezbytně nutné ji každý den koupat kvůli vypráznění????
Předem děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: koupání

Příspěvek od Mirek » pon 08. srp 2016 17:56:46

Prvně k samotnému dotazu - není to nutné, zvláště ne u tohoto druhu, který spíše vyžaduje sušší klima. Želva se umí vyprázdnit sama bez koupele či jakékoliv jiné pomoci a nemusí to být každý den. Občas můžete želvu vykoupat z důvodu hydratace, ale nutné to také není - vodu přijímá z prostředí nebo napitím.

Ovšem více než na vyprazdňování bych se zaměřil na to, že je želva zakoupena ve zverimexu. Taková zvířata bývají často importovaná, s čímž jsou samozřejmě spjata i rizika špatné adaptace, nemocí a úhynu. Z toho důvodu bych želvu sledoval - celkový zdravotní stav , hmotnost, chování, žravost... Také bych preventivně poslal trus na rozbor napadení parazity - pokud nějaké má, budete to alespoň zavčasu vědět.

Doporučuji pročíst: http://euzelva.cz/testudo-horsfieldi-ze ... tepni-chov, http://euzelva.cz/zasady-chovu-zelv, http://euzelva.cz/zelvy-a-teploty-termoregulace a postupně celý web - naleznete tam spoustu informací, které Vám pomohou.

homole01
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned 07. srp 2016 22:08:30

Re: koupání

Příspěvek od homole01 » pon 08. srp 2016 20:22:08

Moc Vám děkuji za odpověď i další dobré rady...budeme sledovat a snad bude vše ok...zatím krásně žere a opět se vyprázdnila v průběhu dne v teráriu bez jakékoli koupele...už si začíná i zvykat na terárium...sem tam se vyhřívá na kameni, sem tam na dubových hoblinkách a pak se poctivě zavrtá až na dno...tak snad má vše co potřebuje a bude prospívat...
jak jsem psala..jsme začátečníci, tak jsem nechtěla nic podcenit....tak ještě jednou velký dík za odpověď i za informace, které na svém webu poskytujete... :)
Eva

Odpovědět