Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Velikost dle oblasti

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Velikost dle oblasti

Příspěvek od Justýna » stř 08. čer 2016 8:11:13

Včera jsem byla na přednášce jednoho místního cestovatele a mimo jiné tam říkal, že potkal i pár želv a dle fotek mu byly určené jako zelenavé a říkal, že v Chorvatsku byly menší velikosti než například víc jižně, východně atp. Není to blbost, že jeden a ten samý druh je někde větší a někde menší? Nechtěla sem se zapojovat, ať nejsem za blbce, ale toto mě fakt zajimá..zda třeba t.h. z Chorvatska je jiná než řecká oblast vyskytu či jiná
Dotaz spíše a pana Junka, ten to má perfektně v obraze.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Velikost dle oblasti

Příspěvek od Mirek » stř 08. čer 2016 23:02:57

Sice to asi nemám tak perfektně nastudované, ale biologii obecně nastudovanou mám. Přírodu nelze považovat za exaktní vědu a je vcelku normální, že dva jedinci stejného druhu budou odlišní, pakliže žijí v jiných podmínkách. Na jihu je více teplo, kratší a mírnější zimy, takže želvy skutečně mohou mít větší vzrůst. Možná to není to nejlepší přirovnání, ale člověk je také jenom jeden druh a přece Evropan vypadá jinak než Afričan a oba dva jinak než Asiat.

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Velikost dle oblasti

Příspěvek od Justýna » čtv 09. čer 2016 8:08:34

To já chápu, že roste pomalu díky podmínkám,ale pořád je to stejný druh a není přece možné, aby v dospělosti měl tentýž druh rapidně menší rozměry...to je přece blbost... pomalejší a rychlejší růst to ano, ale pořád musí mít podobnou velikost vajec....vylihnutych mladat... dospělců

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost dle oblasti

Příspěvek od euzelva » čtv 09. čer 2016 15:49:47

Průměrná velikost želv je dle lokality výskytu a jsou to někdy hodně velké rozdíly.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Velikost dle oblasti

Příspěvek od Justýna » čtv 09. čer 2016 18:09:24

Tak to bych opravdu neřekla....to jste mě dostal. :lol:

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Velikost dle oblasti

Příspěvek od Mirek » čtv 09. čer 2016 21:34:12

Justýna píše:To já chápu, že roste pomalu díky podmínkám,ale pořád je to stejný druh a není přece možné, aby v dospělosti měl tentýž druh rapidně menší rozměry...to je přece blbost... pomalejší a rychlejší růst to ano, ale pořád musí mít podobnou velikost vajec....vylihnutych mladat... dospělců
Jak píše pan Miloš, je to tak od přírody zařízené (:

Odpovědět