Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nájdená zelva

Ztráty a nálezy
Odpovědět
lenkamajerca
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14. kvě 2015 17:02:47

Nájdená zelva

Příspěvek od lenkamajerca » čtv 03. zář 2015 16:25:12

Dobrý deň. Momentálne som zistila ze jedni moji známi našli Zelvu. Netuším o aký druh ide. Vedeli by ste mi pomôcť? Zelvy je zdravá a chovali ju viac ako pol roka. Samozrejme o Cites ani netušili. Viete mi poradiť čo s ňou teraz? Oni by sa jej chceli zbaviť, preto by som si (ho) chcela nechať ja. Neviem ale ci by mi ho úrady nevzali, alebo ako mam vlastne postupovať. Vopred vďaka za všetky rady
Lenka
Přílohy
received_1193257740699723.jpeg
received_1193263790699118.jpeg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nájdená zelva

Příspěvek od Mirek » čtv 03. zář 2015 20:02:54

Řekl bych T. hermanni - samec. Pokud ho tedy měli tak dlouho, tak se asi majitel neozval. Nevím, jaká je legislativa na Slovensku, nicméně nepočítejte, že by Vám k želvě vydali nové doklady. Nalezenci by se měli lásit úřadu, který by se pak měl pokusit vypátrát majitele, v případě neúspěchu Vám ji mohou svěřit. Kde bude želva mezi tím Vám neřeknu a pravděpodobnost nálezu majitele je dost pochybná, stejně tak pravděpodobnost, že by Vám želvu přenechali. Suma sumárum, pokud si želvu necháte, ji musíte chovat bez papírů a v zásadě, pokud nejste velkochovatelka nebo nechcete želvu zapojit do chovné skupiny a rozmnožit ji, tak na to nepřijdou.

Odpovědět