chováme želvu vroubenou. Stáří cca 9 měsíců. Chováná zatím jen doma. UVB a výhřev lampa.
V šesti měsících začali problémy s očima. Následovala návštěva specialisty na plazy. Špatně!
Aplikoval vitamínovou injekci. Bylo mi řečeno abych si uvědomila, že chovám největší evropskou želvu. Že je strašně malinká a váží velmi málo. Do teď si návštěvu veterináře vyčítám. Nakonec jsem vyřešila sama ATB Tobrex. Želva začala být apatická,přestala jíst. Šla do útlumu. Ale to možná i přirozeně, poněvadž byl měsíc březen. Želva tedy před útlumem vážila 21g a 5,5 cm.
V útlumu spadla na 18g.
Dnes 20g.
Délka krunýře stejná.
Začala zase jíst, chodí hodně do vody, koupu často. Vodu má ráda. Sypu vápníkem. Strava v zimě čínské zelí, rukola, čekanka. Teď pampelišky, jetel, různé byliny....
Je její váha a délka opravdu tak žalostná?
Prosím o zpětnou reakci kohokoliv s vetší zkušeností.
Hezký den.
