Dobrý den,
Mám dlouhodobě problém, že moje želva Zelenavá ráda pochoduje po teráriu a rozlévá vodu všude kolem. Už jsem se několikrát různě snažil problém vyřešit, jako třeba, že má vodu k dispozici jen dopoledne, ale to je jen částečné řešení. Problém je i v tom, že v terráriu mám lignocel, který navlhne a potom se mi v něm začnou rozmnožovat rybenky v nemalém množství.
Vždy po nějaké době (asi půl roku) želvě celé terrárium čistím. Teď jsem se rozhodl ho znovu vyčistit, ale i trochu přebudovat. V terráriu mám i dřevo, ve kterém žiji rybenky, takže to budu muset asi taky zlikvidovat. Přemýšlel jsem že bych lignocel vyměnil za štěpku, ale tím by se asi problém moc nevyřešil. Máte nějaké typy na to jak přebudovat terrárium abych vyřešil problém?
Děkuji za jakoukoliv odpověď, Jakub
Diskuzní fórum Suchozemská želva
Přejít na web euzelva.czTémata bez odpovědí | Aktivní témata
Všechny časy jsou v UTC+02:00
Mokro v terráriu
Re: Mokro v terráriu
Ahoj,
Pokud píšeš, že budeš rád za jakou koliv odpověď, tak ti jednu dám a ty podle sebe sám vyber co se ti bude líbit. Terárium máš opravdu velmi pěkný. Tak teda řeknu ti jak to dělám osobně já. Mám želvy vroubené a to jednu úplně od malá a druhou od třetího roku. U chovatele jsem musel protrpět asi 2 hod. Přednášku o tom co je vlastně želva a co potřebuje ke svému zdraví a blahu, ano moc jsem jí chtěl a moc ale nevěděl, tak to na začátku bývá. Vše jsem se ale postupně naučil a dnes mi to už ani nepříjde tak jak na začátku těžké. Však asi víš o čem je řeč. U tohoto chovatele jsem taky mimochodem zjistil, že želvy chová na hoblinách, byl jsem překvapený neboť to je docela možná neobvyklé, ale opravdu mají několik výhod a hlavně jsou poměrně dost dostupné. Drží výborně vlhkost, jsou přírodní, a při občasném ochutnání malou želvou jsou plně stravitelné a nevyvolávají průjem. Dospělí je už tak často nepozřou. A taky když želvy dvakrát týdně koupu a dostávají zelenou trávu, tak moc vody v misce nepotřebuje. A ve venkovním výběhu taky ne, i když tam nějaká rozlitá voda v misce určitě tolik vadit nebude. Takže v teráriu většinou vodu nemám, pouze se starám o vlhkost substrátu na noc dvakrát týdně koupu. Jinak dnes jsou želvy od jara dokonce září venku a pak už jen stačí případná kontrola před zimováním a je konec želvího roku.
Tak se prosím nezlob, že ti tykám a můžeš to zkusit tak jak chceš ty sám.
Pokud píšeš, že budeš rád za jakou koliv odpověď, tak ti jednu dám a ty podle sebe sám vyber co se ti bude líbit. Terárium máš opravdu velmi pěkný. Tak teda řeknu ti jak to dělám osobně já. Mám želvy vroubené a to jednu úplně od malá a druhou od třetího roku. U chovatele jsem musel protrpět asi 2 hod. Přednášku o tom co je vlastně želva a co potřebuje ke svému zdraví a blahu, ano moc jsem jí chtěl a moc ale nevěděl, tak to na začátku bývá. Vše jsem se ale postupně naučil a dnes mi to už ani nepříjde tak jak na začátku těžké. Však asi víš o čem je řeč. U tohoto chovatele jsem taky mimochodem zjistil, že želvy chová na hoblinách, byl jsem překvapený neboť to je docela možná neobvyklé, ale opravdu mají několik výhod a hlavně jsou poměrně dost dostupné. Drží výborně vlhkost, jsou přírodní, a při občasném ochutnání malou želvou jsou plně stravitelné a nevyvolávají průjem. Dospělí je už tak často nepozřou. A taky když želvy dvakrát týdně koupu a dostávají zelenou trávu, tak moc vody v misce nepotřebuje. A ve venkovním výběhu taky ne, i když tam nějaká rozlitá voda v misce určitě tolik vadit nebude. Takže v teráriu většinou vodu nemám, pouze se starám o vlhkost substrátu na noc dvakrát týdně koupu. Jinak dnes jsou želvy od jara dokonce září venku a pak už jen stačí případná kontrola před zimováním a je konec želvího roku.
Re: Mokro v terráriu
Dobrý den,
Děkuji za odpověď. Zkusím želvě odebrat vodu z terária úplně a to bude asi nejjednodušší řešení. Sám jsem nad tím už několikrát přemýšlel, ale nikdy jsem to neudělal, protože jsem se bál, že by želva mohla mít žízeň a neměla by vodu k dispozici. Ale když píšete, že stačí úplně párkrát týdně vykoupat a želva v teráriu misku s vodou nepotřebuje, tak to by mně asi ulehčilo dost práce.
Děkuji za odpověď. Zkusím želvě odebrat vodu z terária úplně a to bude asi nejjednodušší řešení. Sám jsem nad tím už několikrát přemýšlel, ale nikdy jsem to neudělal, protože jsem se bál, že by želva mohla mít žízeň a neměla by vodu k dispozici. Ale když píšete, že stačí úplně párkrát týdně vykoupat a želva v teráriu misku s vodou nepotřebuje, tak to by mně asi ulehčilo dost práce.
Re: Mokro v terráriu
Dobrý den,
To máš určitě pravdu, ulehčí ti to hlavně častější údržbu terária a také drahocenný čas. A želvě to opravdu dostačuje.
Mějte se Jaroslav
Nashledanou

To máš určitě pravdu, ulehčí ti to hlavně častější údržbu terária a také drahocenný čas. A želvě to opravdu dostačuje.
Mějte se Jaroslav
Nashledanou
Re: Mokro v terráriu
Tak teda ještě posílám finální produkt, ať to máme kompletní. Vodu jsem teda odstranil, místo velkých kusů dřeva už tam jsou jen větve a terárium je v suchu a bez rybenek. Zatím jsem spoko, tak snad.
