Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Úhyn želvy bez zjevné příčiny?

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
DoDi
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát 11. bře 2016 9:31:04

Úhyn želvy bez zjevné příčiny?

Příspěvek od DoDi » ned 12. kvě 2024 11:28:02

Dobrý den,
chtěl bych požádat o radu. Asi šest let chovám dvě želvy vroubené, koupené na teraburze. Za celou dobu jsem neměl v chovu sebemenší problém. Želvy pěkně prospívaly. Asi od třetího roku života je zimuji cca 4 měsíce, stejně tak letos. Po ukončení hibernace (koncem března) jsem želvy zvážil, úbytek byl minimální a vše se zdálo být v pořádku. Postupně začaly přijímat potravu (granule, pampelišky a další byliny). Všiml jsem si, že jedna z želv není tak aktivní jako druhá, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Obě želvy totiž často dlouhé hodiny odpočívají a vylézají z úkrytu jen na potravu. Včera jsem se rozhodl, že je přemístím do venkovního výběhu. Zarazil jsem se, když jsem zjistil, že jedna z želv je o poznání lehčí než druhá a má propadlé oči. Bohužel, dnes ráno jsem ji našel mrtvou. Vůbec netuším, co by mohlo být příčinou smrti.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2952
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Úhyn želvy bez zjevné příčiny?

Příspěvek od euzelva » pon 13. kvě 2024 7:04:41

To nemohu vědět ani já, ale pokud během zimovaní a probouzení což je nejnáročnější období pro želvu dojde ke komplikacím, tak to končí většinou úhynem želvy právě v tomto čase. Něco se prostě při rozjezdu pokazí :oops: Ovlivnit chovatelsky to dokážete pouze částečně a to pouze pokud to včas poznáte, že je někdy problém jak sám vidíte. Vliv na to může mít samotný způsob zimování a nebo i slabší kondice želvy před tím. Něco dokážete ovlivnit, a něco se prostě stane ať děláte cokoliv, to je druhá stránka chovu zvířat všeobecně.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět