Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Chce mi sníst kameny

Jíme a krmíme a to hlavně zdravě
Odpovědět
JanH
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned 27. srp 2023 9:06:14

Chce mi sníst kameny

Příspěvek od JanH » čtv 21. bře 2024 15:59:37

Zdravim všechny chovatele,

přicházím s dotazem, který ani nevím, kam zařadit. Dnes jsem se dostal ke kompletnímu úklidu terária, výměna substrátu, umytí kamínků, prostě kompletní grunt. Jakmile jsem dal vše zpět, včetně želvy, tak bylo vše ok. Jak jsem čekal, tak prošmejdila vše kolem, jestli jsem ji něco neudělal jinak a pak se šla normálně najíst.

Co je teda špatně? No po chvíli začala ,,čenichat" a z ničeho nic mi tu už hodinu v kuse chce sníst všechny kamínky, které tam jsou. Naštěstí jsou větší, jak její pusa, i když se teda dost snaží je spolknout, nebo minimálně ukousnout, no je jak pomatená. Jsem celkem klidný v tom ohledu, že by asi nedělala něco, co by jí vyloženě ublížilo, spíš jsem zmaten, co to mohlo způsobit a zda se s tím někdo setkal :D. Nikdy jsem jí při něčem takovém nezastihl. Chce si brousit zobák? - mám sepiovku, kterou využívá. Chybí jí vápník? - pravidelně ho sypu na stravu. O co jí teda může jít, setkal se s tím někdy někdo? :D

JanH
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned 27. srp 2023 9:06:14

Re: Chce mi sníst kameny

Příspěvek od JanH » čtv 21. bře 2024 16:18:31

IMG_8324.jpeg
IMG_8323.jpeg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Chce mi sníst kameny

Příspěvek od euzelva » čtv 21. bře 2024 18:02:34

Želvy si tímto způsobem doplňují v přírodě minerály a další látky. Také se tím čistí, co dokáže sníst, dokáže i vyloučit a proto se používají valouny nikoliv drcený štěrk. Možná bych přidával více minerálu do stravy, aby ji tyto chutě přešly, co nejvíce 8-)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

JanH
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned 27. srp 2023 9:06:14

Re: Chce mi sníst kameny

Příspěvek od JanH » pát 22. bře 2024 12:47:02

Tak jsem si to myslel správně. Děkuji jako vždy za pohotovou a vstřícnou odpověď! Krásný den :)

Odpovědět