Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Jak hluboko hrabe testudo graeca ibera?

Připravujeme, upravujeme, stavíme
Odpovědět
Lenochod
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř 28. úno 2024 18:51:16

Jak hluboko hrabe testudo graeca ibera?

Příspěvek od Lenochod » stř 28. úno 2024 19:06:49

Chystám letní výběh pro testudo graeca ibera, mám domluvené dvě malé roční želvičky, tak je několik let nechci pustit v teplé části roku volně do zahrady, ale ráda bych je zatím (protože jsou drobné) chovala ve zvýšeném záhonu (2x1m, výška bočnice 0,5m) upraveném pro jejich potřeby (včetně jeskyně vyplněné vlhkou hlínou a listím, osetém želvami oblíbenými rostlinami, s kameny na slunění atd.). Jenomže pod zamýšlenou vrstvou asi 20 cm hlíny se na dně ukrývá drátěné pletivo, tak se obávám, aby se tam neprohrabaly a nezatrhly si drápky. Jak hluboko hrabe malá želva tohoto druhu? Máte někdo zkušenost s tím, jak hluboko hrabe dospělá želva tohoto druhu? (Podle mých dosavadních informací nejméně ze všech druhů želv běžně chovaných u nás, ale jak hluboko to přesně je, to jsem zatím neobjevila.)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hluboko hrabe testudo graeca ibera?

Příspěvek od euzelva » čtv 29. úno 2024 7:29:01

T.graeca nehrabe vůbec. Ani nemají snahu, 20 cm je určitě dostatečná vrstva. Pro chov v našich klimatických podmínkách jste zvolila hodně náročný druh jako začátečník. V našich klimatických podmínkách se jim daří nejméně snad nejméně.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Lenochod
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř 28. úno 2024 18:51:16

Re: Jak hluboko hrabe testudo graeca ibera?

Příspěvek od Lenochod » čtv 29. úno 2024 20:11:09

Tento druh želvy si přeji už dva roky. Vlastnosti, které jsou mu připisovány, jsou mi také velmi sympatické. Vzhledem k tomu, že nyní pořízené želvy při pořádné porci štěstí budu mít po zbytek života, nechci zkoušet jiný druh želv na nacvičení péče. Nezbývá než doufat, že horký jih Moravy mi to usnadní. Je něco, na co bych si měla dát u tohoto druhu mimořádný pozor?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hluboko hrabe testudo graeca ibera?

Příspěvek od euzelva » pát 01. bře 2024 15:07:02

Mám na prodej samce tohoto druhu 15 cm, kdyby jste chtěla. Ale Morava je lepší než Liberec:-)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Lenochod
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř 28. úno 2024 18:51:16

Re: Jak hluboko hrabe testudo graeca ibera?

Příspěvek od Lenochod » ned 03. bře 2024 9:01:02

Děkuji za lákavou nabídku, asi by byla péče o něho o dost jednodušší než o mladší želvy. Velmi bych si však přála alespoň jednu samici, při pozorování v přírodě mne fascinovaly svou velikostí a možná by mě za deset let bavilo i zkusit je množit. Proto zkusím raději dvě roční želvičky s nadějí, že by některá s nich mohla být želví slečna. Sehnat samice želv bývá o dost obtížnější, asi je chce každý... Pokud by mi koncem dubna nevyšly telefonicky domluvené želvičky, zkusila bych se na Vás obrátit, jestli náhodou ještě není onen želvák volný.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hluboko hrabe testudo graeca ibera?

Příspěvek od euzelva » ned 03. bře 2024 9:04:26

V pořádku, prodám ho bez problémů. U malých želv graeca se pohlaví nedá ani natipovat, takže to bude loterie. Ať se daří
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět