Dobrý den, řeším teď takový problém. V květnu jsme sloučili chov dvou dvouletých želv z teraria a dvou cca 15ti letýcuh želv z venkovního vylběhu. Jednu z malých želv jsme po měsici museli vrátit do terária, protože vůbec nevylézala a naopak druhá malá želva v posledních dnech napadá velké želvy, zakusuje se jim do slabin a krku, nenechá je najíst a stresuje je. Mám ji také oddělit nebo se mezi sebou srovnají?
Děkuji za rady,
Filip
Diskuzní fórum Suchozemská želva
Přejít na web euzelva.czTémata bez odpovědí | Aktivní témata
Všechny časy jsou v UTC+02:00
Agresivní želva
Re: Agresivní želva
Jaký je to druh? Malá želva může být samec, u těch je typické, že vykazují agresivní chování (míra agrese je ale závislá na druhu a individualitě jedince) vůči jiným samcům nebo i samicím před pářením. Apatie druhé želvy z terária mohla být poklesem průměrných teplot. Pokud se jedná o agresi samců vůči ostatním jedincům, tak to do jisté míry řeší prostorný výběh s četnými možnostmi se ukrýt (příliš obtěžovaná želva se tedy může před agresorem schovat).
-
- Nováček
- Příspěvky: 2
- Registrován: ned 19. črc 2020 18:59:42
Re: Agresivní želva
Problém s malým jsem vyřešil návratem do terária, kde je spokojený. Druhého jsem včera oddělil od dospělých, aby je nestresoval. Jsou to testudo hermanni. Výběh cca 8 m2. + velká bouda, želvy jsou tu od dubna do listopadu a letos jsem poprvé spojil s vnitřním chovem. Mám je nechat vypořádat nebo nechat oddělené?
Re: Agresivní želva
Kousající želva je samec, to je jasné. Já osobně bych je nechal venku pohromadě. Jednání malého samce je běžné a máte hodně velký venkovní výběh kde není problém pro želvu utéct. Menší aktivita by se mohla týkat snížením teplot přesunem ven.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/