Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Trus želvy

Snažíme se všichni pomoci
Odpovědět
Evik82
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. bře 2020 20:25:08

Trus želvy

Příspěvek od Evik82 » pon 02. bře 2020 20:34:46

Dobrý den, 18.2. jsem od vás zakoupila želvu zelenavou. Zatím se sžíváme asi standardním způsobem. První den jedla hojně. Od té doby mi přijde, že jí méně. Nejlépe asi jí, když jí vyndám z terária a dám jí jídlo z ruky. Někdy ale za celý den sní jen třeba dva kousky polníčku. Včera jsem jí dala prvně granule, do té doby si jich v teráriu vůbec nevšímala, až venku z teraria jich z ruky snědla asi 5 kousku. Dnes má ale řidší stolici. Jinak je ale poslední dny hezky aktivní, běhá po teráriu, venku zkoumá okolí, nechá se pohladit a vypadá, že se nebojí. Chci se jen zeptat, zda mám tyto granule ještě zkoušet a zda by stolice mohla být z těchto granulí? A pak jestli to, že sní třeba jen dva polníčky je dostatečné? Jinak granule jsou od firmy Sera -Raffy vital - základní krmivo pro býložravé plazy. Dekuji
Přílohy
IMG_20200302_165549.jpg

Uživatelský avatar
mgeisselreiter
Matador
Příspěvky: 86
Registrován: pon 21. bře 2016 16:51:18

Re: Trus želvy

Příspěvek od mgeisselreiter » úte 03. bře 2020 19:52:38

Trus je asi jako u lidí, někdy tvrdý, někdy řídčí, dle stravy. Granule, co máte, jsou v pořádku, klidně bych přikrmoval 1-2x týdně. Ovšem že želvička jí dost málo může souviset se změnou prostředí a s tím související změnou chovných podmínek. Nepíšete, jaké podmínky želva má - teploty, délka svícení a UV, velikost terária apod. 14 dní už je celkem dost na to, aby si želva zvykla na změnu prostředí, pokud jsou podmínky zachované, jak byly. Snažte se tedy docílit chovných podmínek, jaké měla želva dříve u pana Junka, ale neměňte je skokově (pokud se nyní podstatně liší).

Evik82
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. bře 2020 20:25:08

Re: Trus želvy

Příspěvek od Evik82 » úte 03. bře 2020 20:48:53

Děkuji za odpověď. Želvu chovám v zakoupeném teráriu start 3 (60*45*45cm). Výhřevné světlo mám zapnuté 9.30-12.30 a 14-17.30. Pod svetlem je 37.5stupnu. UVB sviti 9.00-18.00 hod. V chladnejsi casti teraria je 25 stupnu. Nejprve byla zelva spis pasivni ale hodne jedla a nyni malo ji, ale je zase hodne aktivni. Dneska snedla jen jeden polnicek. Vahovy ubytek zatim nema, ale jelikoz zatim vazi 22g nevim, jak rychle by vahovy ubytek byl patrny...Dekuji!

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Trus želvy

Příspěvek od Mirek » úte 03. bře 2020 22:15:57

Zatím to neřešte, kdyby se to opakovalo, tak nastavte dietní opatření (žádné pamlsky - granule, ovoce... jen zelené) a nechte udělat parazitologický rozbor. Předpokládám ale, že se stav spontánně upraví.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Trus želvy

Příspěvek od euzelva » stř 04. bře 2020 6:43:59

Pod výhřevnou lampou máte moc teplo. Snažte se teploty nastavit dle doporučení. Polníček a granule u mně dostávají omezeně. Řidší trus tak může být tou změnou stravy. Ale nechte ji zžít s novým prostředím. Nejsem doma a na internet se dostanu omezeně 8-)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Evik82
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. bře 2020 20:25:08

Re: Trus želvy

Příspěvek od Evik82 » čtv 05. bře 2020 21:49:06

Moc dekuji za odpovedi, dam lampu vys. Trus uz se znormalizoval a aktivita a prijem stravy kolisa, tak uvidim. Cinske zeli ji zrejme chutna, toho snedla celkem hodne, tak budu cekat. Moc dekuji..

Evik82
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. bře 2020 20:25:08

Re: Trus želvy

Příspěvek od Evik82 » sob 14. bře 2020 13:36:06

Dobrý den,
omlouvám se, ale nějak s tím mým želvákem pořád nevím. Jí pořád hodně málo včera téměř nic dneska nejedl vůbec a celý den spí. Zvedla jsem mu tu výhřevnou lampu takže pod ní má 33 stupňů, vlhkost 65procent. Ale fyzicky mi nepřijde, že by se mu špatně dýchalo, oči čisté, nepíská. Ale kdybych ho nevyndala z domečku abych se podívala co se děje tak by asi ani nevylezl. Dala jsem ho před domeček a zase usnul.. Bojím se aby nebylo něco špatně..

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Trus želvy

Příspěvek od Mirek » ned 15. bře 2020 15:20:30

Nevím, jaké máte teď aktuální podmínky a jaké měla želva u předchozího majitele... nicméně podmínky jste nastavili takové, na které byla želva zvyklá?

Evik82
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. bře 2020 20:25:08

Re: Trus želvy

Příspěvek od Evik82 » ned 15. bře 2020 16:11:22

Zelvu mam od pana Junka a nastavene mam vse dle navodu. (Aspon myslim). Naposledy mi tu bylo porazeno ze mam pod vyhrevnou lampou moc teplo, tudiz jsem upravila teplotu, ted je pod ni 33 stupnu, ve studene zone 22. Dnes je zelva stale apaticka. Snedla mi dve granule namocene ve vode nic jineho nechce. Prijde mi ze ma otekle oko s ze ho ma vlhci, zkusila jsem namazat O-Framykoinem. Ale zacinam se vazne bat

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Trus želvy

Příspěvek od euzelva » ned 15. bře 2020 20:59:13

Vyřízeno po tel. Ale info pro ostatní. Zásadní chybu vidím v teplotě ve studené části terária. Tam dle návodu měla být cca 28 stupně, tím se želvě ze dne na den rapidně změní chovné podmínky a některé želvy to velmi těžce snášejí. Dojde ke stresu, oslabení organismu a následným problémům které vedou leckdy až k úhynu želvy.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Evik82
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. bře 2020 20:25:08

Re: Trus želvy

Příspěvek od Evik82 » pát 20. bře 2020 22:07:21

Pane Junku, moc děkuji za vaše nedělní rozsáhlé rady. Po pěti dnech kdy želva nejedla ani nepila a pořád jen spala, jsem si už myslela, že další den bude poslední, večer už ani nezalezla do baráčku. A šestý den se ráno rozsvítila světla, želva otevřela oči a šla se nažrat, jak kdyby se nechumelilo. Tak teď už tři dny zase žere, pije, dopoledne teda ještě spíš pospává, ale odpoledne už zase brouzdá. Z 22g teď váží 20g, ale doufám, že už je nejhorší za námi a že to zase nabere. Ještě jednou moc děkuji, že jste mi věnoval v neděli večer tolik času, asi ještě s kufrem v ruce :-).

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Trus želvy

Příspěvek od euzelva » sob 21. bře 2020 9:56:21

V pořádku, doufejte, že se to teď zlomí. Chov čehokoliv živého přináší leckdy hodně úskalí. Přeji Vám ať se Vám problémy v chovu do budoucna vyhnou.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět