Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

úprava svícení

To nejlepší pro naši želvu v domácím prostředí
Odpovědět
Baku
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned 12. říj 2014 16:34:22

úprava svícení

Příspěvek od Baku » ned 12. říj 2014 17:04:39

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Mám želvu stepní přes zimu chovanou v teráriu. Momentálně jí svítím od 8 - 17:30 denním a UV světlem, výhřevnou lampou vždy hodinu a půl a pak hodinu pauza až do 17 hodin. Pod výhřevnou lampou (kterou jsem teď zvedla)mám momentálně asi 40 °C a v chladné části 22°C. Želva je přes den aktivní, běhá po terárku, jí (sice míň než dřív), kadí. Podle článků na vašich stránkách myslím, že je s ní vše v pořádku. Ještě na začátku září chodila spát v 17, teď však usíná už ve 15. Což doufám, že souvisí s tím, že teď má asi odpočinkové období. Chtěla bych se jen zeptat, jestli můžu(mám) nějak želvě upravit svícení a hlavně teda zda mám dál svítit výhřevnou lampou v poslední načasované době od 15:30 do 17, když želva stejně spí nebo je to zbytečné. Děkuji moc za vaši odpověď

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2928
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava svícení

Příspěvek od euzelva » ned 12. říj 2014 18:38:26

Slunce také svítí zbytečně, pokud chcete želvě zachovat rytmus musíte svítit jak to má nastaveno. Pokud dobu zkrátíte půjde do útlumu, protože ji poklesnou průměrné teploty a délka dne. Takže můžete pokud Vám nebude vadit, že želva bude ještě více pospávat.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Baku
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned 12. říj 2014 16:34:22

Re: úprava svícení

Příspěvek od Baku » stř 15. říj 2014 15:38:38

Děkuji vám za odpověď, takto když se to řekne je to logické. :D Na vašich stránkách jsem se nějak dočetla jakým způsobem asi simulovat jednotlivá roční období, aby si želva mohla odpočinout. Protože želvu nezimuji, měla bych taky tyto podmínky měnit. Jen trochu nevím jestli ke změnám přistupovat zhruba v měsících tak jak to máte na stránkách nastíněné, nebo až želva změní nějak svou aktivitu. Navíc mám problém s tím, že tímto způsobem svícení menší teplotu pod výhřevnou lampou nedostanu. Možná se ptám úplně špatně, protože nevím jak tuto otázku formulovat, aby nevyzněla úplně pitomě :? . Jen bych nechtěla nějak špatně postupovat a jako začátečník možná nad vším moc hloubám a zatím moc nevím jak k těmto simulacím přistupovat :oops: . Ale kromě dřívější doby spánku a klidnějšímu chování(což přisuzuji i zvyknutí si v teráriu) žádnou změnu aktivity nepozoruji.
Děkuji Vám za vaše názory

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2928
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava svícení

Příspěvek od euzelva » stř 15. říj 2014 16:00:35

Měnit to želvě můžete, ale vždy když změní chování. Např. pokud půjde do útlumu je to známka, že potřebuje snížit teploty. No a simulujete podle historie chovu jaro nebo podzim. Zvykání na nové chovné prostory se nepočítají.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Baku
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned 12. říj 2014 16:34:22

Re: úprava svícení

Příspěvek od Baku » stř 15. říj 2014 17:29:37

Děkuju za vaše odpovědi. Konečně si připadám, že jsem i něco pochopila :D

Odpovědět