Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Termostat

Teploty při chovu želv
Odpovědět
BEMI
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27. čer 2019 21:23:59
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Termostat

Příspěvek od BEMI » čtv 27. čer 2019 21:41:38

Ahoj,
chtěl jsem se touto cestou zeptat zda-li máte nějaký termostat napojený na UVB lampu, a funguje to?
Zatím jsem nenašel vhodnou variantu, všechny nalezené termostaty jsou funkční jen na tepelný kabel, bo jsem to tak aspoň pochopil.
Proto hledám řešení pro kontrolu teploty pod UVB lampou v těchto vedrech. Chystám se na dovolenou a nechci aby se mi Hermanky usmažili.
Rady a tipy uvítám.
Děkuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Termostat

Příspěvek od Mirek » čtv 27. čer 2019 21:54:57

U termostatů není definováno, které zařízení mají ovládat, limitován je pouze výkon těchto zařízení. Tento prakticky nemusíte řešit, protože limity bývají několik kW, čehož lampy ani zdaleka nedosahují. Existují i termostaty určené do zásuvky, čímž se vyhnete jakékoli elektroinstalaci.

Co by mě spíš na Vašem řešení trápilo je celá realizace. Chcete-li hlídat teplotu přímo pod lampou, znamená to, že pod lampou musí být umístěno teplotní čidlo. Obávám se, že želvy čidlo nenechají na pokoji. Navrhoval bych čidlo umístit někam do prostoru terária. Z hlediska teplot to bude i lepší, jelikož není až tak podstatná teplota pod lampou, ale celková teplota v teráriu.

BEMI
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27. čer 2019 21:23:59
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

Příspěvek od BEMI » čtv 27. čer 2019 22:22:40

Takže třeba u tohoto termostatu
(ted jsem našel) jestli jsem vás dobře pochopil stačí zapojit lampu, nastavit hodnoty na termostatu a je To.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Termostat

Příspěvek od Mirek » čtv 27. čer 2019 22:52:04

Odkaz jsem odstranil, protože podle pravidel fóra nesmí příspěvky obsahovat odkaz na komerční weby. Nicméně ano, v odkaze byl tento typ termostatů, tedy stačí zapojit do zásuvky a dle návodu nastavit.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

Příspěvek od euzelva » pát 28. čer 2019 7:35:53

Pod UVB lampou kompaktní se Vám želvy neupečou neboť hřeje minimálně. Pokud jde o výbojku, tak ta se během dovolené vypíná pro jistotu úplně :!: Takže nic speciálního vlastně nepotřebujete ;) Pokud by jste chtěl přece jen trochu svítit stačí termostat časový a nastavit zapínání dle potřeby například 2x 1 h v určený čas.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět