Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Re: kladení vajíček

Pomáháme s inkubací a líhnutím želv
Odpovědět
Lenka1115
Pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: pon 11. čer 2018 12:59:21
Bydliště: Martin Slovensko

Re: kladení vajíček

Příspěvek od Lenka1115 » čtv 06. čer 2019 22:55:44

dobrý den, můžu se zeptat jestli letos už někomu snášely želvy zelenavé nebo stepní? minulý rok jsme meli snůšky 19.5 ale bylo častěji teplejší počasí no tento rok byva dost chladno no pár poslednich dní asi týden býva teplota kolem 22-29 stupnu a jeste několik dní ma byt takto proto přemýšlím kdy asi tak nastane ten správny čas protože ne vždy máme čas každou chvíli kontrolovat výběh, bojím se že to zrovna vyjde na dobu kdy nebudeme doma, před 2 roky se nám stalo poprve co jsme meli vajička tak nám je sežrala kuna než jsme je stihli najit, videli jsme to na kameře jenže jsme zateplovali a kamera ktera byla na dome smerem na výběh je teď odpojená a kdybych dala k výběhu fotopast která i natáči při zaznamenáni pohybu tak ona malokdy zapne protože želvy se pohybuji moc pomalu takže to ani nezaznamená. proto se ptám jestli už někomu želvy začly snášet tento rok a jak to se snůškami vypadá co se týká počtu vajíček atd? mám pocit že když začnou snášet o měsíc později než minulý rok tak asi letos druha nebo třetí snůška nehrozí, že? děkuji
Lenka1115

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: kladení vajíček

Příspěvek od euzelva » sob 08. čer 2019 16:18:34

Od 1. 6 snáší jak o život všechny evropské druhy želv :)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Lenka1115
Pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: pon 11. čer 2018 12:59:21
Bydliště: Martin Slovensko

Re: kladení vajíček

Příspěvek od Lenka1115 » ned 09. čer 2019 13:39:11

ještě jsem se chtěla zeptat dnes mi samice zelenava nakladla 7 vajec ale 3 praskly a vylily se hned při tom jak je tlačila ven a ty zbylé 4 vajíčka mají dost tenkou a křehkou skořapku a jsou o dost větší spíš oválne než od jiné samice stejného druhu která je má skoro kulaté,připadá mi to jako kdyby měla nedostatek vápniku ale každý den pravidelně potravu posypavame vapnikem tak by to nemělo být tím, no a ještě mě napadlo ta želva má asi 16 roků a do minulého roku byla u jiného majitele a údajně nikdy nebyla se samcem a nikdy nekladla vajíčka proto by mě zajímalo pokud toto byla první snůška jakou tomu dáváte šanci že se něco vylíhne? četla jsem totiž myslím že na vaších stránkach že první snůška býva většinou neoplodněná a nic se z ní nevylíhne a mohl byste mi prosím ještě poradit kdy a čím mam vajíčka očistit když je budu mít v inkubátoru abych jim neuškodila.... děkuji
Lenka1115

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: kladení vajíček

Příspěvek od euzelva » ned 09. čer 2019 21:23:49

Šanci? To poznáte pouze tak, že začnete inkubovat jinak je to ve hvězdách a vše co bych napsal je nesmysl. Vždy je šance. Očistit například hadrem.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět