Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Přidání nové želvy

Máme doma samce nebo samici?
Odpovědět
klarisarud
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 20. črc 2017 16:01:43

Přidání nové želvy

Příspěvek od klarisarud » úte 01. srp 2017 16:06:10

Dobrý den, asi je tu toto téma už víckrát, ale stejně mi to nedalo. Mám od chovatele roční testudo hermanni hermanni. V neděli jsem k němu jela pro ještě jednu, stejně starou. Ikdyz jsou stejně staré, ta nová je skoro o polovinu menší. Tu větší co mám jste tipoval na samici, ale ani u jedné to ještě není samozřejmě úplně jasné, a vůbec u té menší... No co jsem je dala k sobě, ta větší se snažila co nejvíc jist, asi aby ji to ta nová náhodou nesnedla. Tak jsem v tom musela udělat trochu pořádek, aby se najedli obě. Nová malá hezky ji, je aktivní, dokonce často leze po té větší. Co mě ale trápí, je, že velká se snaží často "obsoulozit" tu malou, a taky se hodněkrat snažila ji kousnout do nohy nebo i do hlavy. Už jsem to někde četla, ale vrtá mi to hlavou, pac pohlaví není jisté, ale prý se takhle chovají samci. Jde mi hlavně o budoucnost, nechci a nemám moc možnost je rozdělit a je mi z toho smutno, protože u nich k porad jen sedim a hlídam aby ji neublížil. Zase si říkám, ze jsou to teprve dva dny, ze si třeba zvyknou.. na dva samce to teda asi nevypadá, tak by to nemuselo byt tak hrozné. Asi není moc rad, spis tomu dat čas, ze? Myslíte, ze si nezvyknou? Velkej je jako tank, vždycky si k druhé najde cestu i do úkrytu. Předem děkuji za jakoukoliv zkušenost či informaci.
Přílohy
image.jpg
Nová menší
image.jpg
Nová menší
IMG_2567.JPG

klarisarud
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 20. črc 2017 16:01:43

Re: Přidání nové želvy

Příspěvek od klarisarud » úte 01. srp 2017 16:10:21

Ps: neotravuje ale porad, jsou pak okamžiky, kdy přes ni menší leze, obe si hledej svého, vyhrivaji se a nic se neděje.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidání nové želvy

Příspěvek od euzelva » stř 02. srp 2017 13:07:25

Především vaše želva není T.h.h. Ten co otravuje je na 99% samec, ale jak to budou mít želvu spolu uvidíte časem ;) V nejhorších případech je to potřeba rozdělit, ale někdy také ne. Ona záleží na povaze želv a kombinaci pohlaví.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

klarisarud
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 20. črc 2017 16:01:43

Re: Přidání nové želvy

Příspěvek od klarisarud » stř 02. srp 2017 13:42:58

A kterou myslíte ze není t.h.h. ? To by mě nenapadlo, vypadají stejně. Co je to tedy za druhy? Jsem z toho blázen.. jinak rozumím, uvidíme tedy. Dnes to vypadá lépe, i vedle sebe spali.. tak zatím děkuji.

klarisarud
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 20. črc 2017 16:01:43

Re: Přidání nové želvy

Příspěvek od klarisarud » stř 02. srp 2017 13:44:50

Tak jedině tedy T.h. Boetgerri? Myslela jsem, ze pan chovatel ví..

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidání nové želvy

Příspěvek od euzelva » stř 02. srp 2017 14:24:46

Je to T.h.b a přečtěte si tento článek ve spodní části .......http://euzelva.cz/testudo-hermanni-zelva-zelenava-chov
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

klarisarud
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 20. črc 2017 16:01:43

Re: Přidání nové želvy

Příspěvek od klarisarud » stř 02. srp 2017 15:00:39

Aha, ta menší? Tak to jooo... to už jsem procitala, tak snad nebude problém.. děkuji moc

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidání nové želvy

Příspěvek od euzelva » stř 02. srp 2017 15:02:36

;) ;) ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

klarisarud
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 20. črc 2017 16:01:43

Re: Přidání nové želvy

Příspěvek od klarisarud » čtv 03. srp 2017 21:50:22

Tak musím říct, že teď dva dny jsou úplně OK. :) skoro si sebe nevsimaji, velkej ani trochu neotravuje, úplně zázrak :D jsou zatím úplně bez problému i s jídlem. dvě noci vedle sebe spí.... tak snad to nezakriknu....:)

DanaM
Pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: ned 17. pro 2017 12:36:15

Re: Přidání nové želvy

Příspěvek od DanaM » ned 07. led 2018 17:10:28

Dobry den, pripojim se k tomuto tematu. Mame novou marginatku od pana Junka, miminko kupovane v rijnu a uz me napadlo ji koupit spolecnika. Jenze casto tu ctu, jak se dva samci kousou, kdyz je to par, tak zas samec otravuje samici. Jake pohlavi mame zatim netusim, ale podle par clanku a nejakeho vlastniho pocitu to je samec. Navic jsme dostali keramickou zelvicku a zkusila jsem ji dat 2x do terarka a nase Hermiona se k ni vzdy rozbehla a okusovala, je tedy pravdepodobne, ze je to samec a ze by dalsi zelvu prudil?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Přidání nové želvy

Příspěvek od Mirek » ned 07. led 2018 21:47:27

Jestli je to samec se určit podle chování nedá, tedy ne v tak mladém věku želvy. Jsou želvy, které se takto mohou chovat a vyrostou z nich samice, naopak jsou i klidné želvy, ze kterých pak vyrostou dominantní samci. Pokud zvažujete další želvu, doporučuji to udělat teď bez ohledu na pohlaví a uvidíte, jak se situace vyvine.

Odpovědět