Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Typický želvičkář

Nevázaný pokec o čemkoliv
Odpovědět
Uživatelský avatar
pochod ve stínu
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned 14. pro 2014 9:53:16

Typický želvičkář

Příspěvek od pochod ve stínu » pon 22. pro 2014 12:25:18

Zdravím všechny. Něco pro odlehčení: jaký je podle vás typický majitel želv(y), jakých povahových rysů, jsou želvičkáři něčím charakterističtí? Ovšemže chápu, že co člověk - to originál, ale přece jen to jednomu nedá. Někdo rád holky, jiný vdolky a úspěšný chov želv také vyžaduje určité povahové předpoklady. Tak sem s tím! ;)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Typický želvičkář

Příspěvek od euzelva » pon 22. pro 2014 19:13:53

Ve většině případů pouze ten kdo má všeobecně rád zvířata :P
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Typický želvičkář

Příspěvek od Justýna » stř 06. kvě 2015 8:49:33

To ano musí mít rád zvířata, ale jsem majitelkou andulky, peruánského morčete, psa a teď želvičky a můžu Vám říci, že kvůli žádnému zvířeti jsem takto neplašila, jestli má správnou teplotu, vlhkost, jestli neměkne....ale dnešním dnem můžu říct, že se to o 80% otočilo, že už to beru skoro s ledovým klidem, každým dnem poznávám želvu a její chování a zas tak složité to není, chce to cvik....a věřím tomu, že jak ji nebudu mít doma na očích a bude venku, tak to nebudu řešit už vůbec :P nohy na stole a pohoda, klídek, lehárko....želva se postará sama :lol: Musím uznat, že se začátku jsem byla fakt na ťafku, jak jsem plašila :lol:
Ještě bych to doplnila tím, že pravý želvičkář se nebojí zodpovědnosti na táááák moc dlouhou dobu....malá už je s tím smířená, že podědí želvíka, takže jsme z ní udělali rodinné dědictví :lol:

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Typický želvičkář

Příspěvek od Justýna » stř 06. kvě 2015 8:54:13

Možná mě teď tak napadlo, že želvy chovají většinou takoví lidé, co raději investují peníze do želv než do sebe, protože na želvách se nedá šetřit, protože pak se to projeví jinde. Takže pravého želváka bych viděla na člověka, který se pro zvířata rozdá, raději peníze investuje do nich než do sebe a člověka, který čas nejraději tráví studováním jejich chování, péčí o ně, získáváním nových informací....teď mi tak vyšel pravý želvák pan Junek :lol: :lol: :lol: :lol: tím nechci šplhat :lol: :lol: :lol: Já jsem teď taky v tom stádiu, že veškeré peníze jdou do želvy a ležím věčně u terárka...rodina trochu šílí :? , ale je to záliba.... :lol: čas u nich letí moc rychle

Uživatelský avatar
Petra D
Matador
Příspěvky: 88
Registrován: pon 16. čer 2014 16:02:26
Bydliště: Ostrava

Re: Typický želvičkář

Příspěvek od Petra D » stř 06. kvě 2015 15:20:09

To máte pravdu. Kolik už jsem dala peněz..... :roll: Ale jsem si jistá, že jsou obě spokojené a to je hlavní. A nejlepší odměnou pro mě je, když Amálka hned přiběhne jak nás u terárka vidí a nebo krásně vytahuje hlavičku a nechá se po ní hladit. Bohužel Agátka se ještě dost bojí, už na ni není tolik času jako kdysi na Amálku (kdy jsem ještě chodila do školy), takže je to u ní pomalejší. Ale už taky zvědavě přijde, protože tuší novou várku jídla :-D :-D Ale moje přání je, aby byla tak ochočená stejně jako Amálka, takže se s ní budu "mazlit" :-D

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Typický želvičkář

Příspěvek od Justýna » stř 06. kvě 2015 16:13:23

Tak to je krásné, my ji máme teprve od konce dubna, ale už je vidět pokrok, ze je úplně jiná. Snad bude taky taková a ne nějaká protiva

Gabriela Faronová
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 23. čer 2016 14:26:28

Re: Typický želvičkář

Příspěvek od Gabriela Faronová » pon 27. čer 2016 16:49:16

Typický želvičkář, čili želví člověk - no mít rád zvířata, to určitě, ale je to obecný předpoklad. Mám ráda zvířata všechna, ale třeba psa či rybičky nebo andulku, bych si sama nikdy nepořídila. Raději klidné a pohodové zvíře, jako je právě želva. Želva je podle mne klidný, rozvážný, inteligentní tvor, který když si na svého majitele zvykne, je i velmi mazlivý. Alespoň moje želvy - jen co vkročím do výběhu, už za mnou lezou a natahují krk, neb se chtějí drbkat na hlavě a pod. Přijdou si samy, vůbec je nemusím nějak složitě nahánět. Taky mne baví jen tak si k nim do výběhu sednout a sledovat je. Nic nedělat, nad ničím nepřemýšlet, prostě takový půl hodinový relax. Je to prostě kouzlo želví osobnosti - pokud vás okouzlí, jste želví člověk, podobně jako někdo miluje hady či rybičky. Tak asi tak nějak.

Odpovědět