Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

želva zelenavá

Nevázaný pokec o čemkoliv
Odpovědět
nisinka
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř 23. kvě 2018 18:17:06

želva zelenavá

Příspěvek od nisinka » čtv 31. kvě 2018 20:36:56

Dnes nám pan Junek dovezl v rozvozu do Opavy 2 želvičky,mohu jen říct je to něco nádherného tato stvořeníčka a máme z nich nesmírnou radost,pan Junek se musí nechat že je člověk s obrovským srdcem a láskou k těmto zvířátkům,udělal na nás velice dobrý dojem a já mu jen přeji veliké úspěchy v jeho chovu a věřím ,že přijde čas a já si pořídím další kamarády a vím že pouze od pana Junka ,ještě jednou moc děkuji a doufám jen,že domů jste dojel v pořádku ke své rodině a želvičkám
ještě bych se chtěla zeptat -co je to bílé kolečko nahoře na krunýři jako by barva?děkuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: želva zelenavá

Příspěvek od Mirek » pát 01. čer 2018 10:17:27

Přejeme hodně úspěchů a štěstí do chovu :) Nevím, které kolečko máte na mysli, ale barvou se označují želvy na kapaxu kvůli identifikaci a správnému přiřazení příslušných dokladů. Nejedná se o nic závažnějšího, než jen kosmetickou vadu a barva se časem sloupe.

nisinka
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř 23. kvě 2018 18:17:06

Re: želva zelenavá

Příspěvek od nisinka » pát 01. čer 2018 20:15:19

děkuji moc je to malinké bílé kolečko-nevadí mi obě ho mají na stejném místě jen sem byla zvědavá zda je to aby se poznalo která je která,jinak abych nepochybila -odesílá se pouze jeden papír jež se vyplnuje na registraci?Vím pan Junek vše řádně vysvětlil ale já byla do bobku malých tak poblázněná,že doma jsem zvažovala jak tomu vlastně je-zda stačí ten co se má vyplnit,jinak želvičky se maj k světu a jsou spokojené a papání jim chutná,která by taky odolala pampeliškám.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: želva zelenavá

Příspěvek od Mirek » pát 01. čer 2018 23:27:31

Papíry by měly být již vyplněny, tzn. při koupi by už v nich měly být uvedeny iniciály nového majitele, tedy Vás. Nyní pouze papíry (jak CITES - bílý papír, tak Výjimku z obchodní činnosti - žlutý papír) odešlete na Úřad. Tam provedou změnu majitele a pošlou Vám je zpátky. Co se týče akutalizací fotografií, tak stačí odesílat CITES a samozřejmě fotografie (většinou je chtějí v elektronické podobě, ale záleží to na konkrétním Úřadu a domluvě).

nisinka
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř 23. kvě 2018 18:17:06

Re: želva zelenavá

Příspěvek od nisinka » sob 02. čer 2018 16:15:27

děkuji a když je mám tedy čipováne tak jen jednou odešlu a více se nestarám je to tak,?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: želva zelenavá

Příspěvek od Mirek » sob 02. čer 2018 18:39:28

Pokud jsou čipované, tak se fotografiemi vůbec nemusíte zabývat. Jinými slovy teď odešlete papíty na registraci a tím to pro Vás končí.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: želva zelenavá

Příspěvek od euzelva » pon 04. čer 2018 15:26:55

Děkuji, vše jsem jako vždy zvládl :-). Doklady vyplníte ten přihlašovací list a vše odešlete na adresu co jsem Vám dal. Doma Vám nezůstane nic. Ta tečka je moje značení abych věděl které želvy jsou čipované, záhy zmizí :P
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelské jméno
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned 05. dub 2020 8:40:37

Re: želva zelenavá

Příspěvek od Uživatelské jméno » ned 05. dub 2020 8:57:04

Hodně štěstí do chovu! ;)

Odpovědět