Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

C.sulcata

Vše co vás zajímá o tomto druhu želv
Odpovědět
Kuba
Borec
Příspěvky: 136
Registrován: stř 18. čer 2014 21:29:24

C.sulcata

Příspěvek od Kuba » pát 15. srp 2014 17:51:12

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat.
Uvažuji o chovu C.s a zajímalo by mě jak je to se zázemím.
Četl jsem že rod Geochelone má jíné parazity než Testuda.
Zajímalo by mě co říkáte na to to:
Měl bych možnost zhotovit želví stůl. (např. z komůrkového polykarbonátu). Ale v prostřed by byl přehrazen tím k.pol nebo jiným plastem, takže by vznikly 2 chovné zažízení. Na jedné straně by byl chov C.s a na druhé by byl na cca 1-2 roky chov T.hermanni. Samozdřejmě že bych měl částečné vrchní zadělání (posuvné) tak abych mohl stimulovat jejich požadovanou teplotu.
Myslíte že by to tak šlo skrz ty parazity a t teploty ?
To to řešení by bylo pouze do té doby než mi T.h doroste do dospělosti.
Pak bych měl zájem si pořídit S.pardalis tam by problém být neměl když jsou to želvy rodu Geochelone.
Myslíte že u těchto dvou by šel dokonce společný chov na ž. stole ? Mají podobné rozšíření (na jih od Sahary) a jídelníček také podobný: v létě luční směs a v zimě seno doplněno čínským zelím.
Děkuji za odpověďi.
Kuba

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: C.sulcata

Příspěvek od Mirek » pát 15. srp 2014 18:18:45

No při stavbě nového chovného zařízení je vždy docela těžké vyladit teplotní a vlhkostní podmínky tak, aby vše sedělo pro druh želvy. Vy to budete mít těžší, jelikož budete mít 2 nádrže těsně u sebe a v každé potřebujete jiné podmínky. Jinými slovy, vyladíte jeden výběh, zapnete světla v druhém a můžete začít znovu...
Co se parazitů týče, myslím, že jsou přenosné pouze dotykem, snědením infikovaného trusu... V tom by měla zeď zabránit, pro jistotu bych ji udělal dvojitou (třeba s 5 - 10 cm prázdného prostoru).
Ani pardálky ani sulcaty nechovám, nicméně všeobecně společný chov různých druhů želv v jedné ubikaci není doporučeníhodný.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: C.sulcata

Příspěvek od euzelva » pát 15. srp 2014 20:00:25

Každopádně chov druhu G.s je náročný na prostor i teploty. Myslet si že parazity nepřenesete z jednoho boxu do druhého je fáze sci-fi. Každopádně tyto želvy jsou v dospělosti obrovské :!: :!: :!: A nevím zda si to uvědomujete. Potřebují hrabat a vytvářejí si něco jako venkovní úkryty a dospělý samec když se nakrkne a vyrazí na Vás je schopen Vás i porazit. Takže výběh musí podle toho také vypadat. Počítejte na dospělou želvu min. 2 x 2 m. :shock:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Kuba
Borec
Příspěvky: 136
Registrován: stř 18. čer 2014 21:29:24

Re: C.sulcata

Příspěvek od Kuba » pát 15. srp 2014 20:31:04

Také jsou to 3 největší želvy na světě ;)
To to vše si uvědomuji. Dokonce v budoucnu pro ně bude zhotovena místnost :lol: 8-) (ale sulcaty rostou strašně pomalu ´´ když se krmí jak se mají aby krunýř byl OK´´)
Ale ještě jak budou menší cca na 4-5 let (by byl ten želví stůl). Ale myslíte že moje otázka by byla možná ?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: C.sulcata

Příspěvek od euzelva » pát 15. srp 2014 21:28:37

V podstatě by to bylo možné takto řešit. Ale u chovatelů žijí želvy na malém prostranství a chov různých druhů by se neměl prostě míchat, Něco jiného je příroda a něco jiného když na sebe narazí na každém kroku. Určitě se, ale riziko problémů snižuje tím čím jsou si druhy v přírodě blíže. Ale platí pokud možno nemíchat :!: Pokud dáte vedle zelenavky nedokáži si moc dobře představit jak budete simulovat odlišné prostředí.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět