Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Sulcata

Vše co vás zajímá o tomto druhu želv
Odpovědět
miška
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon 08. čer 2015 17:01:27

Sulcata

Příspěvek od miška » sob 19. srp 2017 14:29:50

Dobrý den,obracím se na Vás s radou.Mám venkovní výběh pro sulcaty,kde mám 22kg samici,11kg samce a před třemi měsíci jsem k nim pořídila 24kg samce.Ten nový samec se chce neustále pářit a je mu jedno jestli je to ten menší samec nebo samice.Je to tak 14 dní co menší samec není tolik aktivní,vyleze z boudy,polehává většinou na stejném místě.Nechce meloun,sepiovku,které miluje......dřív jsem se k němu přiblížila a šel hned po mě,ted ne.V květnu měl 12kg a dnes 10.5kg,ale bílé přírůstky má.Rozbor trusu na jeden kříž,bez rýmy.Myslíte,že je terorizovaný a stresován tím novým samcem,jak po něm leze ?Samce jsem včera oddělila,ale stále nežere,moc děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Sulcata

Příspěvek od Mirek » stř 23. srp 2017 1:11:10

Může to být způsobeno tím, že se ochlazuje, ale stres je samozřejmě také nezanedbatelnou položkou. Pokud jste již akčnějšího samce oddělila, tak bych pozoroval, co se bude dít. Pokud bude neustále pokračovat sestupná tendence hmotnosti, příp. se objeví nějaké příznaky nemoci, pak navštivte veterináře.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Sulcata

Příspěvek od euzelva » stř 30. srp 2017 22:19:29

Velkou chybou bylo zakoupení takovéhoto samce do Vaší skupiny :!: To jednoznačně, samec bude terorizovat nejen vaší samici, ale i samce, příčinou jeho problémů je jednoznačně nový samec. Nic jiného než rozdělení pokud ho chcte zachránit Vám nezbývá. U skupin želv je problémové vždy když přidáte na menší prostor velikostně daleko většího samce. Bohužel pokud oddělíte malého samce není úspěch zaručen neboť jako další negativní faktor bude vnímat změnu prostředí. Navíc ani klid samice není zaručen.,....Uvidíte, ale nic veselého se od této situace čekat asi nedá.
Být Vámi oddělím toho velkého a popřípadě ho prodám.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět