Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Našli jsme Želváka:-)

Ztráty a nálezy
Odpovědět
Jitka78
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2014 8:43:54

Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od Jitka78 » úte 08. črc 2014 9:05:21

Dobrý den,
potřebovala bych poradit minulý týden manžel našel na zahradě želvu. Předpokládám že je to želva zelenavá. Ale raději pošlu foto aby jste mi řekl jestli moje určení druhu je správné. Již rok máme i svojí želvičku od Vás koupenou, máme marginatu. Má se čile k světu a už je jednou tak Velká než před rokem. U nového nalezence zatím čekáme jestli se nebude po něm někdo shánět hledáme po vesnici inzeráty jestli se někomu neztratila. Pokud se původní majitel nenajde tak si ji asi necháme. Ale problém je ve velikosti želv. Ta nalezená má asi 16 cm , tak jestli se stou naší dvouletou snese. A ještě bych řekla, že ta nalezená je asi samec. Nalezenec se má velmi k světu, je velmi živý, v pohodě žere a kaká, takže vypadá naprosto zdraví. Můžeme želvy dát k sobě a nebo to neriskovat, nevím co z působí velikost a jiný druh? Včera jsem s ní byla na veterině a vše v pořádku :D Zatím jsem je skusila dát do terárka na hodinku k sobě a dopadlo to celkem dobře. Tedy občas ta větší se po té měnší prošla, ale jinak nic, jedli ze stejné misky a taky v pohodě. Jen ta větší je strašný bordelář :lol: , ta naše malinká má to terárko takové uspořádané a ta velká jí to tam pořádně přerovnala :lol: Jinak tu novou mám zatím přes noc doma v prozatimním terárku udělaném z velké plastové krabice na kolečkách. Když jsme doma, tak je venčíme na zahradě, ten nalezenec je teda pěkný závodník :lol:
Přílohy
20140703_205015.jpg
20140703_201308.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od Mirek » úte 08. črc 2014 9:20:23

Dle mého názoru je to t. hermanni, nicméně želvy chovám 2 roky, takže raději ještě počkejte na názor p. Miloše. K sobě bych je nedával. V prvé řadě udělejte vyšetření trusu na parazity, ale i tak bych to neriskoval, protože samec bude v období jara silně aktivní a to nemusí dělat dobrotu s malou želvou. Nicméně záleží to také na nátuře jedince...
Ještě bych poznamenal, že je na místě zkrácení zobáku, má ho přerostlý...

Mimochodem, nejste z oblasti Znojma? Totiž minulý týden tady psala paní, že se jí ztratil samec t. h. (odkaz).

Jitka78
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2014 8:43:54

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od Jitka78 » úte 08. črc 2014 9:24:13

Dobrý den,

děkuji za názor. Příspěvek paní okres Znojmo jsem četla, ale jsme z jiné blasti,Středočeský kraj.

Posílám ještě nějaké fotečky ze včerejška, když byli hodinku spolu :D
Přílohy
20140707_152207.jpg
20140707_151220.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od euzelva » úte 08. črc 2014 14:44:08

Je to Testudo hermanni samec a to 100%. Každopádně může být začervený na to si dejte pozor ať Vám nenakazí tu vaši. Každopádně jak se budou snášet musíte vyzkoušet a dejte na to ze začátku pozor. Samci jsou někteří dost hustý :D . Takže hodně štěstí v chovu želv ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Jitka78
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2014 8:43:54

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od Jitka78 » úte 08. črc 2014 15:07:42

Dobrý den,

děkuji za odpověd, jsem si to myslela, že je to klučina :D . Ještě bych měla jeden dotaz, kolik mu může být roků?

A jak v zimě, nevím jestli byla zimována. Já tu svojí nezimuji, mám jí v terárku a svítím celý rok, mám nastavený časovat. Můžu s touto zacházet stejným způsobem , když nevím jak byla doposud zvyklá. Ta moje je čilá ostošest v tom terárku, kupovala jsem jí u Vás v loni v srpnu a ještě neměla tendenci nějak moc odpočívat. V teráku mám cca 24 - 28 stupňů, podle roční období( pokud tedy nejsou extrémní horka, pak je to i víc). V noci mi to v zimě klesá když jí nesvítím kolem 20 stupňů, je to v pořádku? Svítím cca 8 hod denně.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od euzelva » úte 08. črc 2014 22:44:03

Odhaduji domácí chov, cca 5 roků. Želvu jste našla takže navázat na venkovní chov a teploty. Na podzim se rozhodnete zda budete zimovat nebo ne. Pokud je vaše želva spokojená nemá cenu ji to měnit.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Eva
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát 25. črc 2014 10:00:39

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od Eva » pát 25. črc 2014 10:07:28

Dobrý den.
Dne 8.7.2014 se nám v okolí Bystřičky (okr.Vsetín/Valašské meziříčí) ztratil dospělý sameček Hermanni,kterého jsme měli 16let.Chtěla jsem Vás tímto poprosit o info,jestli jste náhodou želvičku nenašli v tomto okrese.

S přáním hezkého dne,
Eva Staňková
Zlín

Jitka78
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2014 8:43:54

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od Jitka78 » pát 25. črc 2014 10:10:42

Dobrý den,

bohužel Vaše želvička to není jsme ze Středočeského kraje(okolí Prahy).

Držím palečky ať vaší želvičku co nejdříve najdete.

Eva
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát 25. črc 2014 10:00:39

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od Eva » pát 25. črc 2014 19:12:57

Děkuji za odpověď.
Byla jsem moc natěšená-kdybych dočetla diskuzi do konce,dozvěděla bych se to i bez dotazu :)

Taiko
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř 20. srp 2014 18:50:09

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od Taiko » stř 20. srp 2014 18:58:36

Dobrý den,

na úřadě Vám nepomohli najít majitele želvy? Pokud měla želva vedeny CITES dokumenty (s fotkami a ostatními údaji), musel přeci její majitel ztrátu nahlásit úřadům. Na úřadě by pak měli být schopni porovnat Vaši nalezenou želvu s těmi, které mají nahlášeny jako zaběhnuté :-)

Nebo se mýlím?

S pozdravem,
Roman

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od euzelva » stř 20. srp 2014 19:10:33

Bohužel se asi mýlíte :roll: V první řadě majitel co mu želva utekla čeká např.že ji najde a je otázkou jak často a zda vůbec aktualizoval fotografie. V každém kraji je tolik želv a hodně jich má podobnou kresbu, že pátrání by zaměstnalo několik lidí na několik dní, a do toho nikdo nepůjde :shock: Nejde o vraždu :!: Takže tímto směrem určitě cesta nebude průchozí.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Taiko
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř 20. srp 2014 18:50:09

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od Taiko » stř 20. srp 2014 19:52:21

Aha, já jsem si to představoval asi moc hurvínkovsky :D Myslel jsem si, že to je povinnost jednou ročně aktualizovat fotografie a zrovna jsem se k tomu chystal. Taky jsem myslel, že je povinnost do nějaké lhůty hlásit takové věci jako ztrátu nebo úmrtí a ještě k tomu vysvětlovat co, kdo, proč a jak je to vůbec možné :D Přiznám se, že jsem si to moc nenastudoval, takže to asi jenom začátečnicky moc řeším :-) A všeobecně, pokud jde o různé úřady a všecky dokumenty, co potřebují, kdy, jak, v jakém formát, atd. atd., tak z toho jsem vždycky nesvůj.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od euzelva » stř 20. srp 2014 20:12:14

Něco jiného je praxe a něco jiného předpisy. Povinnosti sice jsou, ale někdo najde želvu klidně za pár měsíců, Takže není kam spěchat, a povinnost fotografie plastronu je při změně identifikačních znaků a je nesmysl ji fotit pokud se ji nezmění ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Petra D
Matador
Příspěvky: 88
Registrován: pon 16. čer 2014 16:02:26
Bydliště: Ostrava

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od Petra D » čtv 21. srp 2014 6:07:04

Taky aktualizuju fotky kazdy rok, mela jsem za to, ze je to povinne..

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Našli jsme Želváka:-)

Příspěvek od euzelva » čtv 21. srp 2014 9:11:28

To se tak všichni tváří, ale povinnost máte při změně nezaměnitelného označení :!: http://euzelva.cz/fotografie-zelv-na-cites
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět