Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nalezená želvička

Ztráty a nálezy
Odpovědět
Kristýna
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06. srp 2015 11:29:52

Nalezená želvička

Příspěvek od Kristýna » čtv 06. srp 2015 11:51:50

Dobrý den,
včera jsme na zahradě našli tuto želvičku. Nejsem si jistá co je to za druh, ale myslím,že t. hermanni. Vím, že už to tu bylo, ale musím se zeptat ještě jednou. Kdyby se nenašel majitel, tak bych si ji nechala. Mám strach, že kdybych s ní potřebovala k veterináři tak by byl problém ohledně papírů a že by mi ji vzali apod. Neplánuji žádný chov nebo tak, byl by to jen mazlík, nejde to udělat nějak legálně? A druhý dotaz, mám doma ještě dvě t. horsfieldi mohu je dát do společného výběhu (po karanténě)?
Přílohy
CAM01895.jpg
CAM01898.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nalezená želvička

Příspěvek od Mirek » čtv 06. srp 2015 12:47:58

Je to T. hermanni a pěkně rostlá, divil bych se, kdyby se o ni majitel nehlásil.. Veterináře papíry nezajímají a rozhodně je nebude kontrolovat. Legalizovat želvu nejde, vzhledem k tomu, že už jedny papíry má - u svého majitele.

S T. horsfieldi bych je do kupy nedával, mají jiné nároky na chov.. Jinak v té bedýnce máte písek a seno, což je pro želvu nevyhovující. Chápu, že je to asi jen provizorní a dělané narychlo, ale místo písku tam dejte třeba klasickou hlínu.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nalezená želvička

Příspěvek od euzelva » čtv 06. srp 2015 18:01:25

Mirek píše:Je to T. hermanni a pěkně rostlá, divil bych se, kdyby se o ni majitel nehlásil.. Veterináře papíry nezajímají a rozhodně je nebude kontrolovat. Legalizovat želvu nejde, vzhledem k tomu, že už jedny papíry má - u svého majitele.

S T. horsfieldi bych je do kupy nedával, mají jiné nároky na chov.. Jinak v té bedýnce máte písek a seno, což je pro želvu nevyhovující. Chápu, že je to asi jen provizorní a dělané narychlo, ale místo písku tam dejte třeba klasickou hlínu.
Souhlasím absolutně s Mirkem 8-)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Kristýna
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06. srp 2015 11:29:52

Re: Nalezená želvička

Příspěvek od Kristýna » čtv 06. srp 2015 18:59:14

Díky za rady, zatím se nikdo nepřihlásil, tak už bydlí v lepším a budeme čekat. :) Ještě by mě zajímalo kolik let by jste ji tipovali a jaké pohlaví?

Odpovědět