Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nalezenec

Ztráty a nálezy
Odpovědět
Kulíšek
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob 23. srp 2014 17:18:45

Nalezenec

Příspěvek od Kulíšek » sob 23. srp 2014 21:32:58

Dobrý den,
mám dotaz můžete mi prosím poskytnout info.Želvu jsme našli v parku v Praze-vím,že by měly mít želvy číslo,ale tato nic na krunýři nemá.
Rádi by jsme si jí nechali,ale pokud má majitele,který ji bude hledat-ráda vrátím.A úřad kam želvu nahlásit.
Děkuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nalezenec

Příspěvek od Mirek » sob 23. srp 2014 21:53:38

Číslo mít nemusí, je to jen označení pro chovatele, aby pak nemusel prozkoumávat hromady papírů - jednoduše koukne na číslo a ihned ví, které papíry k dané želvě patří.

Pokud želvu nahlásíte, asi Vám ji zabaví (a to bez záruky nalezení majitele). Pokud někomu bude chybět, bude se po ní shánět...

Jak by se mělo správně postupovat - zde, ale jak říkám, pravděpodobně ji zabaví... Mimochodem, pokud se želvu podaří zlegalizovat, přesto její potencionální mláďata nebudou prodejná - nedostanou žlutý papír. Pokud si želvu necháte nelegálně (majitel se nebude shánět), mláďata samozřejmě prodejná také nebudou.

Nevím ale, jak se postupuji v případě samců - ve většině případů nevíme, kdo je skutečným otcem v chovné skupině, ba ani samici nemusíme znát, pokud ji "nechytneme" při kladení. Jak se postupuje zde, pane Miloši, posílají se CITES všech ve skupině?
Děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nalezenec

Příspěvek od euzelva » pon 25. srp 2014 9:07:44

Máte samce želvy zelenavé a doporučím Vám pouze jedno, počkejte jestli se najde majitel a pokud ne želvu si nechte nebo ji dejte do dobrých rukou. To je pro ni nejlepší. Všude jinde se bude mít špatně a doklady na ni se Vám nepodaří vyřídit a je to navíc šílené :o
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Kulíšek
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob 23. srp 2014 17:18:45

Re: Nalezenec

Příspěvek od Kulíšek » pon 25. srp 2014 12:32:45

Dobrý den,
já doklady nepotřebuji jen nevím co mám dělat :( zda ji mám vrátit tedy donést na úřad nebo si ji nechat.Aby pak nebyly problémy.
Jinak dcera našla želváka v Praze na Kampě a dovezla ji domů do Tábora.Osobně si myslím,že ho nikdo hledat nebude,když jsme ho našli v tak hrozném stavu.
I já jako laik vidím,že želvák není ok.
Doma chovám pouze andulky,zakrslé králíky,kočky zahradní...takže se o želváka postaráme také :) v tom problém nevidím.
Takže asi úřad vynechám koupím si knihu o želvách a pokusím se sehnat někoho kdo mi ho pomůže dostat se z nejhoršího.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nalezenec

Příspěvek od euzelva » pon 25. srp 2014 13:13:35

Platí co jsem napsal, hledat majitele nebo počkat jestli se ozve a ostatní hodit za h..... ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nalezenec

Příspěvek od Mirek » pon 25. srp 2014 14:12:21

Jak jsem říkal - na úřadě Vám ho zabaví... A Bůh ví, jestli má papíry...
Co se týče knihy, tak je nejlepší publikace od Nataši Velenské - "Želva zelenavá".
Pak je dobrá kniha od Jiřího Zycha - "Želvy v přírodě a v péči člověka", zde ale naleznete spíše obecnější informace z celého světa želv, čili jak vodní, tak suchozemské. Jako příručka k chovu je nejlepší ta Želva zelenavá.

Uživatelský avatar
Petra D
Matador
Příspěvky: 88
Registrován: pon 16. čer 2014 16:02:26
Bydliště: Ostrava

Re: Nalezenec

Příspěvek od Petra D » pon 25. srp 2014 16:48:53

Za sebe zase rikam, ze nejvice mi pomohl tento web a knizka lezi schovana. Je tu opravdu vse.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nalezenec

Příspěvek od euzelva » pon 25. srp 2014 20:13:51

Petra D píše:Za sebe zase rikam, ze nejvice mi pomohl tento web a knizka lezi schovana. Je tu opravdu vse.
Díky :D :lol: ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět