Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Utekla mi marginata

Ztráty a nálezy
Odpovědět
kiruna
Nováček

Utekla mi marginata

Příspěvek od kiruna » úte 30. črc 2019 15:02:24

Dobrý den pane Junku,
bohužel mi utekla želva :cry: ,před 2 dny, byť jsem se snažila venkovní výběh zabezpečit, můj pes podlezl plot a želvě nejsíš otevřel horní pletivový kryt. Výběh je v zahradě, ale želva je loňské mládě, i když pěkné větší. Do pletivového oka by se nejspíš ještě vlezla. V okruhu 10m kolem výběhu je hranice se dřevem a také za plotem řeka- hustě zarostlý sráz. Mám obavy aby se želva -pokud se vydala k řece neskutálela do řeky a neutopila se. Jen se chci zeptat kam asi želva instiktivně jde když uteče? Velmi mě moje chyba mrzí, ale stále ji hledám a doufám že se najde. Myslíte že by po srázu u řeky vylezla nahoru na sluníčko? Stále doufám, že zůstala v zahradě a vyleze se nahřát ...Děkuji za odpověď.

Mirek
Víc než Želva

Re: Utekla mi marginata

Příspěvek od Mirek » úte 30. črc 2019 15:39:40

Kam želva půjde, to nejde určit. Skutálet se po strmém srázu může a nic s tím neuděláte, každopádně nepřesával bych hledat, naděje je vždy. Nejsem si sice jistý mechanismem úniku, protože želva obvykle hrazení nepřeleze, přestože není výběh krytý pletivem. Na druhou stranu je pravda, že někteří psi mohou želvu vnímat jako hračku a v tomto domění ji někam přenést. Někteří chovatelé hlásili, že želvu potom našli v záhonu, takže pokud pěstujete zeleninu nebo i okrasné květiny (případně i sousedi), doporučoval bych pečlivě tato místa prohledat. Přeji, ať se Vám podaří želvu najít.

kiruna
Nováček

Re: Utekla mi marginata

Příspěvek od kiruna » úte 30. črc 2019 22:09:22

Velmi děkuji za odpověď,
sousedi jsou informováni, já mám sice záhon se zeleninou ale vyvýšený a již jsem ho prohledala. Sousedi mají velmi velkou zahradu kterou lemuje ona řeka a z druhé strany cesta. Několikrát denně ji chodím hledat a moc mě to mrzí. Nepřestávám doufat. Zítra půjdu zkusit prohledat břeh řeky. Díky za podporu.

Odpovědět