Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Inkubace a hibernace hermanek

Pomáháme s inkubací a líhnutím želv
Odpovědět
Šárka
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned 01. lis 2015 0:55:16

Inkubace a hibernace hermanek

Příspěvek od Šárka » ned 01. lis 2015 1:10:42

Dobrý den,

chtěla bych Vás moc poprosit o radu při výběru inkubátoru a při zimování želv.
Chovám 1 pár želv Testudo Hermanni. Máte nějaký osvědčený a jednoduchý způsob, jak inkubovat želví vejce? Líbí se mi inkubátor Exoterra na vašich stránkách, ale nevím, jestli má pro mě smysl, si ho pořizovat, když budu inkubovat pár vajec ročně.. Je možné v tomto inkubátoru nechávat želvy i přezimovat? V příbalovém letáku inkubátoru se píše, že je to možné, ale zároveň se v něm nedoporučuje nastavovat extrémně nízká teplota (tj. 2 °C..). Přitom taková nebo o něco vyšší teplota je, myslím, u hermanek žádoucí.. Zatím jsem vždy zimovala želvy ve sklepě, ale teplota byla okolo 10 °C a želvy se budily. Letos jsem je (ne úplně s dobrým pocitem) strčila do lednice do 6 °C...myslíte si, že je to vhodné řešení nebo máte lepší nápad, jak získat žádoucí teplotu..? Budu ráda za každou radu:-)

A co se týče inkubátoru, jaký byste mi doporučil? Mám si inkubátor koupit (např. Exoterra) nebo doporučujete raději sestavit si vlastní vodní inkubátor (terárko + polystyrén + topítko), jak uvádíte na vašich stránkách...Nebo víte ještě o jiném řešení? Požaduji hlavně spolehlivý průběh inkubace bez zbytečného kolísání teplot.

Mockrát děkuji!

Šárka

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Inkubace a hibernace hermanek

Příspěvek od Mirek » ned 01. lis 2015 2:16:06

K inkubaci: http://euzelva.cz/inkubace-zelvich-vajicek

Inkubovat vejce v tomto inkubátoru jdou, a jestli to má smysl, to musíte uvážit sama. Zimovat se v tom dá, technicky je k tomu konstruován. Doporučení dlouhodobě neudržovat tyto teploty zřejmě plyne z toho, aby nebyl dlouhodobě přetěžován Peltierův článek..

Zimovat v lednici lze, jen by k tomu měla mít želva vlastní lednici. Lednice také vysušuje, takže je nutné dbát na udržení správné vlhkosti.

K typu inkubátoru Vám asi nikdo nedoporučí, co je ta 100% správná cesta.. Pokud chcete udržení teplot např. i při krátkém výpadku elektřiny, je vhodný vodní typ, který je i levnější.

Šárka
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned 01. lis 2015 0:55:16

Re: Inkubace a hibernace hermanek

Příspěvek od Šárka » stř 04. lis 2015 22:36:37

Děkuji za odpověď ;-)

Odpovědět