Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

zelva hlada kladiste v terariu

Pomáháme s inkubací a líhnutím želv
Odpovědět
Splinter
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř 10. kvě 2017 15:57:21

zelva hlada kladiste v terariu

Příspěvek od Splinter » pát 08. lis 2019 16:02:42

dobry den

je normalne aby zelva este v takomto neskorom obdobi hladala miesto na kladenie? mam ju od marca, bola v nevhodnych podmienkach chovana volne po byte. teraz ma svoj zelvy stol a byva s jednym samcom. podla povodnej majitelky bola zimovana v chladnej miestnosti kazdu zimu, odkial cca kazde 2 tyzdne vyliezla na prechadzku - takze to nebolo poriadne zimovanie.
moje ostatne zelvy - vsetko samci, sa kazdy rok pripravuju na zimovanie v druhej miestnosti s druhym terariom a v decembri putuju do chladnicky.
chcel som uz aj tuto nechat pomaly zaspavat, ale ked sa takto sprava, tak by som ju asi mal nechat zatial ako je?
a co sa tyka inkubatora, viete mi poradit nejaky konkretny typ? kedysi bol aj tu na stranke, ale uz nie je v ponuke. na internete som nasiel toto: Lucky Reptile Herp Nursery II. je to vhodne, alebo by ste odporucali nejaky iny?

dakujem

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: zelva hlada kladiste v terariu

Příspěvek od Mirek » pát 08. lis 2019 21:14:53

V teráriu to možné je. Osobně bych nově příchozí želvu nezimoval, zvlášť ne, pokud nebyla chována ve vhodných podmínkách. Co se inkubátoru týče, tak je to úplně jedno. Podstatné je, aby uměl udržet vhodné rozmezí teplot, ostatní věci včetně konkrétního typu už záleží na Vás.

Odpovědět