Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

želva neustále spí

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
Vlasticka
Příspěvky: 0
Registrován: pát 04. črc 2014 21:16:26

želva neustále spí

Příspěvek od Vlasticka » pát 04. črc 2014 21:21:27

Dobrý den mám doma cca roční želvu stepní, nevím zda je to počasím nebo co se děje, ale želvička neustále spinká sní to co dostane teda jen pokud ji někdo nepozoruje a jinak je zalezená v rožku a chrní nebo občas pokukuje, vypla sem jí výhřevku když již týden nevykazuje nějákou aktivitu je to tak dobře a mám vypnout i UV a nechat jí spinkat ????

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: želva neustále spí

Příspěvek od euzelva » sob 05. črc 2014 7:58:27

Otázkou je, zda želva odpočívá nebo má nevhodně nastavená podmínky chovu či je nemocná. To se z Vašeho popisu nedá usoudit. Pokud, ale jí vypadá to nejpravděpodobněji na útlum a pak by to bylo v pořádku.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Gabully
Příspěvky: 0
Registrován: pát 11. črc 2014 23:17:42

Re: želva neustále spí

Příspěvek od Gabully » pát 11. črc 2014 23:20:02

Dobrý deň, mám podobný problém. V útorok som si priniesla domov novú korytnačku stepnú. hneď ako som ju dala do terárka ulozila sa v rohu a zaspala... Spí stále, sem tam prejde na durhú stranu - ešte nič nezjedla do vody namočila max jednu nohu a dalej spí. Je to normálne ked je v novom prostredí? Alebo može byť chorá? keď som ju brala tak normálne liezla.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: želva neustále spí

Příspěvek od Mirek » sob 12. črc 2014 9:29:08

Záleží, jestli tu želvu máte od chovatele, nebo z dovozu. Pokud ji máte od chovatele, nezbývá než kontaktovat jeho a zkusit nastavit stejné podmínky, jako měla želva u něho. Pokud se chování nezmění ani po změně, pak může být nemocná nebo může odpočívat.

Pokud je ale želva z dovozu, je to komplikace, jelikož se míchá několik problémů najednou. A sice problémy s adaptací a nemoci, nejčastěji začervení. V tomto případě pošlete trus na rozbor, pokud bude nutné, tak odčervit. Adaptovat se ta želva bude těžce a asi bych v podmínkách, co se teplot týče, nastavil zlatý střed a čekal co se bude dít.

Gabully
Příspěvky: 0
Registrován: pát 11. črc 2014 23:17:42

Re: želva neustále spí

Příspěvek od Gabully » ned 13. črc 2014 17:22:29

Mám ju z obchodu, takže možno si ťažko zvyká. Na rozbor by som poslala, keby bolo čo. Kedže nepapá tak asi nemá ani čo dávať von. Počkám ešte chvílu, keď bude teplejšie zoberiem ju von uvidím čo to spraví a keď nie pojde k veterinárke.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: želva neustále spí

Příspěvek od Mirek » ned 13. črc 2014 18:54:28

Shrnul bych to asi takto, želva může:
1. odpočívat (letní odpočinek), ten není u želv stepních neobvyklý. Jestliže je ale želva ze zverimexu, pak nezjistíte její chovnou minulost...
2. trpět kvůli nevhodným podmínkám. Toto lze snadno vyloučit, máte-li správné podmínky, viz. zde.
3. mít problém s adaptací, což je u želv z dovozu běžné.
4. být nemocná, zejména napadená parazity.

Myslím si, že to bude bod 3. a 4., protože je želva ze zverimexu = import. Pokud tedy nemáte trus na poslání, zašel bych k veterináři (ale musí to být odborník na plazy) udělat výtěr z kloaky. Pokud se potvrdí paraziti, tak odčervit.
Pokud se po odčervení stav želvy nezmění, pak bude nevhodně nastavená teplota chovu. Vzhledem k neznámé minulosti želvy bude těžké určit tu správnou teplotu. Venkovní výběh by prospěl, ale na trvalo.

Gabully
Příspěvky: 0
Registrován: pát 11. črc 2014 23:17:42

Re: želva neustále spí

Příspěvek od Gabully » pon 14. črc 2014 23:27:39

No tak dneska ma to naštvalo zobrala som ju von aj s vodnymi korytnackami a dopadlo to tak ze sa prebrala - zacala jest vsetko co som jej dala pod nos.. potom sa isla zahrabat tak sme isli domov, pekne v terarku do vlhkej zeme a spi.. uvidime zajtra ci sa dotkne niecoho co ma v terarku..
Přílohy
Zoe mix.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: želva neustále spí

Příspěvek od Mirek » úte 15. črc 2014 9:12:10

Pokud se venku probrala, tak to znamená, že venkovní výběh jí svědčí. Máte-li možnost trvalého venkovního výběhu, pak jí ho zařiďte. Pokud ne, tak bude odkázána na terárium, avšak, pokud se neprobere, tak máte v ter. špatně nastavané teplotní podmínky.

Vojta S
Pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: pát 20. úno 2015 16:44:01

Re: želva neustále spí

Příspěvek od Vojta S » stř 25. bře 2015 20:54:24

Dobrý den, mám problém s mojí želvou stepní. Pořád jen spí občas přeleze terárko, nají se a jde zase spát. Ukazoval jsem její krunýř kamarádovy mé babičky, který je zoolog a ten říkal, že má krunýř v pohodě, ale toho jsem se na problém s tím, že je želva neaktivní neptal. Želvu mám od jedné chovatelky.
Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: želva neustále spí

Příspěvek od euzelva » stř 25. bře 2015 21:09:27

No a podle toho, co píšete Vám nemohu říci nic, kde nejsou informace nemůže být výsledek :oops:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Vojta S
Pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: pát 20. úno 2015 16:44:01

Re: želva neustále spí

Příspěvek od Vojta S » čtv 26. bře 2015 19:23:43

Také by to mohlo být tím, že želva není zimovaná. :?

Odpovědět