Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva je neaktivní

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
kikis26
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03. lis 2014 21:38:23

Želva je neaktivní

Příspěvek od kikis26 » ned 18. říj 2015 22:11:18

Dobrý den,
máme sulcatku dva měsíce. Terárko vybavené tak jak je potřeba vlhkost i výhřevnost. Vápník sypeme a zatím krmíme pampeliška, jitrocel a tak podobně. Je tomu týden co přestala uplně žrát, ubírá na váze již má dole 10g za 14 dní. Přestala být aktivní leží poblíž lampy, je neaktivní co jsem si všimla tak ji upadnuli 3 drápky. Veterinář na plazy nám nic moc neřekl a nic se želvičkou neudělal. Máme ji od chovatele tudíž by měla být zdravá. Dokážete odhadnout copak by s ní mohlo být?

Ještě mě napadá byla v terárku se dvěma pardálkama, ale již jsme ji dali do jiného kde je zatím sama.
Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva je neaktivní

Příspěvek od euzelva » ned 18. říj 2015 23:48:43

Od chovatele, to je sice možné, ale podle mě to bohužel želva nedá a uhyne. Pokud želvě masivně vypadávají drápky, nepočítá se vylomení když je želva nešikovná, jde vždy o vážnou nemoc :!: Jakou sice nevím a rád bych se mýlil, ale podle mě to dopadne špatně. Co poradit, v tomto případě máte snad naděli pouze s použitím ATB a plus hodně štěstí. Tyto zprávy píši nerad, ale dlouholeté zkušenosti z chovu želv prostě jiné stanovisko nedávají :oops: Budu rád když to dopadne jinak, ale.......

Karanténa je nutností :!:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět